Premiera zrekonstruowanego cyfrowo filmu

„Trzeba zabić tę miłość” w kinie Kultura

 

 

 

17 stycznia o godzinie 20.00 w warszawskim kinie Kultura odbędzie się uroczysta premiera filmu " Trzeba zabić tę miłość " z udziałem reżysera Janusza Morgensterna, oraz innymi twórcami filmu.

Na uroczyste pokazy filmów zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Filmowców Polskich i twórcy projektu Kino RP.

                  

Wrześniowy pokaz  filmu Tadeusza Konwickiego „Ostatni dzień lata” zainaugurował sezon comiesięcznych specjalnych premier w kinie „Kultura”, które utworzą z czasem cyfrową kolekcję klasyki polskiej kinematografii. W uroczystych pokazach zrekonstruowanych filmów biorą zawsze udział ich twórcy i przedstawiciele ekip filmowych.


 

Film „Trzeba zabić tę miłość”  1972, według scenariusza Janusza Głowackiego, w reżyserii Janusza Morgensterna, przedstawia historię spontanicznej miłości dwojga maturzystów .Rzeczowej i odpowiedzialnej dziewczyny Magdy (Jadwiga Jankowska-Cieślak) i słabego, lekkomyślnego chłopca Andrzeja (Andrzej Malec). Młodzi bohaterowie "Trzeba zabić tę miłość", wchodząc w dorosłe życie, stykają się od razu z jego brutalnością, z nieuczciwością osób dojrzałych. I akceptują bez sprzeciwu zastane układy obyczajowe.
Po premierze filmu podkreślano, że jest to jeden z nielicznych polskich obrazów bez zbędnego moralizatorstwa i ubarwiania przedstawiających rzeczywistą sytuację młodych ludzi na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

 

 

Organizatorami pokazu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Studio Filmowe Perspektywa, Kino Kultura i twórcy projektu KinoRP.


Kategoria: Recenzja filmu | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--