• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Największe gwiazdy opery
  po raz kolejny na żywo z Nowego Jorku

  Sezon 2017–18

  Dwunasty już sezon cieszącego się na całym świecie wielką popularnością cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” rozpocznie się 7 października transmisją nowej inscenizacji „Normy” Vincenza Belliniego z Sondrą Radvanovsky w roli tytułowej. Polski tenor PIOTR BECZAŁA zaśpiewa 14 kwietnia u boku Plácida Dominga w „Luizie Miller” Giuseppe Verdiego. Spektakl ten poprowadzi honorowy dyrektor muzyczny Met – James Levine.

   

   

   

  Spośród 220 przedstawień, planowanych do zagrania w sezonie 2017–18, słynna The Metropolitan Opera wybrała dziesięć, które zamierza pokazać na żywo, za pośrednictwem satelity, w 71 krajach. Polscy widzowie obejrzą monumentalne nowojorskie inscenizacje z udziałem światowych gwiazd wokalistyki w 36 ośrodkach

  W kolejnym sezonie transmisji znajdzie się pięć premierowych inscenizacji, powrócą także popularne tytuły, ale w nowych obsadach. Peter Gelb, dyrektor generalny Met, tak mówi o nadchodzących atrakcjach: „W tym sezonie odświeżamy nasz ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Co się dzieje, gdy dla singielki trójkąt miłosny to za mało?

  Zobacz podczas Ladies Night w Cinema City

  W czwartek 28 września o godz. 19:30 odbędzie się pierwsza, powakacyjna edycja „Ladies Night” - cyklicznej imprezy dla Pań z filmowym pokazem przedpremierowym i mnóstwem konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. W tym miesiącu pokażemy komedię romantyczną „Wszyscy moi mężczyźni” z genialną Reese Witherspoon w roli singielki, która szukając tego jedynego, wikła się w mnóstwo zabawnych, damsko-męskich relacji. Zapraszamy do wybranych kin Cinema City. Bilety są już dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

   

  „Wszyscy moi mężczyźni” to idealny film dla nowoczesnych kobiet, wyprodukowany przez królową komedii, Nancy Meyers - autorkę hitów „Czego pragną kobiety” i „To skomplikowane”. Po rozstaniu z mężem, Alice (Witherspoon) wraz z córkami opuszcza Nowy Jork i wraca do rodzinnego Los Angeles. Znajduje nową pracę i szkołę dla dzieci, a ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Na Mokotowie zdarzyła się ostatnio klawa prywatka, a my mieliśmy niemałą frajdę w niej uczestniczyć. Kto był gospodarzem? Skoro imprezka utrzymana była w typowo warszawskim klimacie to wiadomo, nie kto inny, jak Królewskie Niefiltrowane. A na prywatce, jak to zwykle na prywatce bywa, nieco „porozrabialiśmy”.

   

  W końcu całkiem klawa imprezka na Mokotowie, zasługuje na całkiem klawą oprawę i okrasę. Teraz potrzeba pieniędzy, żeby odkręcić to, co zostało zakręcone. 

   


   

  Kasa, jak każdy wie, znajduje się w magicznym miejscu pachnącym niedzielnym rosołem i landrynkami - w mieszkaniu kochanej babci. Babcia nie pyta, babcia rozumie. Daje ci klucze do jej koronkowego M2 w odcieniu lila róż i nakazuje zabrać tyle zaskórniaków, ile potrzeba.

   


   

  Idziesz chodnikiem, wspinasz się drabiną klatki schodowej i otwierasz drzwi, które - złośliwe gierkowskie nasienie - zatrzaskują się na amen.

   

  Kasa musi zostać znaleziona, drzwi otworzone - a pośród tego wszystkiego ty, z płonącymi znakami zapytania ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Nowa jakość dźwięku
  w kinie Cinema City Galeria Północna

  W czwartek 14 września zostanie otwarte nowe kino na warszawskiej Białołęce - Cinema City Galeria Północna. Jest to pierwsze kino w stolicy z przełomowym systemem dźwiękowym Dolby Atmos®.

   


   

   

  - System dźwiękowy Dolby Atmos® przemienia seans kinowy w niezwykłe przeżycie filmowe, gdyż każdy głośnik jest niezależnym źródłem dźwięku. Dolby Atmos® dosłownie „wrzuca” widza w sam środek akcji i przez to dostarcza mu niesamowitych emocji. Dzięki licznym głośnikom, rozmieszczonym w strategicznych miejscach wokół sali oraz nad głowami widzów, dźwięk dociera do każdego miejsca na widowni, wypełniając salę kinową i opływając widza ze wszystkich stron. Powoduje to, że dźwięki akcji, rozmowy bohaterów i muzyka filmowa tworzą pełniejszą, głębszą i bardziej stymulującą zmysły warstwę audio. To kompletnie nowa jakość rozrywki, którą oferujemy ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Coach w kinie

  Podróż w czasie

   

  Czy miewacie marzenia, żeby podróżować w czasie? Przenieść się do zupełnie innej epoki i znaleźć się w innym miejscu? Bo ja bardzo chciałam odbyć taką podróż i wybrać się na koniec XIX wieku. Ostatnio nadarzyła się świetna okazja. Kinoteka daje taką możliwość na filmie „Bracia Lumiere”. Przed filmem pytałam różne osoby z jakimi tytułami kojarzy im się nazwisko Lumiere. Niektórzy wymieniali „Wyjście robotników z fabryki”… i to właściwie był koniec znajomości tytułów. Aż do czasu premiery filmu „Bracia Lumieer”, dzięki któremu wiadomo sporo więcej, np. że bracia Louis i Auguste Lumiere nakręcili 1400 krótkich filmów, żeby „pokazać światu świat” jak mówili.


  Therry Fremaux - dyrektor festiwalu filmowego w Cannes, wyłuskał z tego ogromnego wyboru też całkiem sporo, bo 114 filmów i ułożył z nich ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  „Wąż i Ona” wg komedii „Mąż i Żona” Aleksandra Fredry
  Do dziś tekst „Męża i żony” uchodzi za jeden z najlepszych i najfrywolniejszych w dorobku pisarza. Podziwiano go za błyskotliwą ironię, szyk, wdzięk i giętkość wiersza, lecz z drugiej strony jest "wstrętny i oburzający przez stępiony zmysł moralny swoich figur”. 

  Spektakl bierze udział w III edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. 

  Projekt wsparty przez Instytut Adama Mickiewicza, Prom Kultury Saska Kępa w Warszawie.
  Patroni Medialni : Radio Kampus, Dziennik Teatralny, Radio Luz
  Spektakl dla WIDZÓW DOROSŁYCH 

     ADAPTACJA I REŻYSERIA 
  Dominika Maria Malczyńska 
  TŁUMACZENIE NA JĘZYK WŁOSKI 
  Angela Ottone
  SCENOGRAFIA 
  Wojciech Paweł Rygalski 
  KOSTIUMY 
  Dominika Maria Malczyńska
  Wojciech Paweł Rygalski 
  CHOREOGRAFIA TANECZNA 
  Żora Korolyov
  CHARAKTERYZACJA 
  Stefania Baranowska
  FRYZURY
  Paweł Łanoszka

  WYSTĘPUJĄ 
  Wacław – Tomasz Poniży
  Elwira - Dominka Maria Malczyńska
  Alfred - Patryk Pawlak
  Justysia - Judyta Judy Turan

  Bilety w cenie 20 zł. dostępne w sprzedaży internetowej i na miejscu ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Mieszkańcy IKEA

   

  Pewna żona Australijczyka (nie będzie to scenariusz drugiej części filmu „Żona dla Australijczyka) humorystycznie opisuje na  blogu codzienne zmagania ze swoimi dziećmi (jeśli dodam, że sześcioletnimi trojaczkami, to słowo „zmagania” jest w pełni uzasadnione). Kilka lat po ślubie (jej a nie dzieci) i mieszkaniu z mężem w Polsce, postanowiła w zeszłym roku przenieść się do jego ojczyzny (czemu mnie to nie dziwi?). Tym samym jej teksty nabrały dodatkowego smaku przyprawionego Australią.


  Międzykontynentalna przeprowadzka, podróż, rozterki, zachwyty, piękne okoliczności przyrody… Dodam, że na początku cała piątka mieszkała u teściów, ale pewnie każdy, kto choć chwilę pomieszkiwał z teściami wie, że na dłuższą metę, to nie jest dobry pomysł, więc oczywiście kobieta znalazła w końcu dom do wynajęcia, który trzeba było urządzić od początku. Trwało to kilka miesięcy (kolejne wydatki), zakończyło się szczęśliwym finałem z toastem w świeżutko ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Cydr Lubelski Spragnieni Lata - gramy bez filtra!

  Uwaga Warszawo! Nadciąga fala muzycznego orzeźwienia! W sobotę 26 sierpnia odbędzie się kolejny koncert trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata. Podczas koncertu zagrają Iza Lach, Bovska i duet Dwa Sławy. To artyści, którzy pokazują, że warto iść pod prąd. Odnieśli sukces, stawiając na autentyczność i niepokorność.

  Warszawski koncert trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata odbędzie się w Rejsie, Bulwarze Flotylli Wiślanej koło Płyty Desantu, w sobotę 26 sierpnia o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

  Cydr Lubelski Spragnieni Lata to jeden z najciekawszych wakacyjnych projektów muzycznych, który co roku prezentuje inny, nowatorski pomysł na promocję polskich artystów. W tym roku muzycy grają bez filtra. Niefiltrowanie to również hasło inicjatora i głównego sponsora trasy - marki Cydr Lubelski, której tegorocznym wakacyjnym headlinerem jest Cydr Lubelski Niefiltrowany.


   


   

   

  - Usłyszymy alternatywnych muzyków, kt ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--