NIE TYLKO JOBIM – karnawałowy koncert rozrywkowy 

Wszystkie miejsca zajęte! Na balkonie też! I stojące również! Pod ścianami tłok jak w metrze, w godzinach szczytu! Drzwi do sali koncertowej otwarte, aby ci co nie zmieścili się, mogli słuchać w korytarzach! Gdzie tak było?

9.01.2011 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na koncercie Katedry Instrumentów Dętych: NIE TYLKO JOBIM – karnawałowy koncert rozrywkowy. W programie: bossy, samby i rumby.


Gospodarzem wieczoru był Ryszard Borowski, który bardzo sprawnie łączył dowcipną konferansjerkę z prowadzeniem dwóch profesjonalnych zespołów:  BIG-BANDu UMFC i Orkiestry Smyczkowej WARSAW POPS.

Jednak wieczór rozpoczął specjalnie zaproszony SZYMANOWSKI BIG-BAND z ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego, pod kierownictwem artystycznym Piotra Kostrzewy (absolwenta ówczesnej Akademii Muzycznej).

Kto obawiał się, że młodzi muzycy przed maturą zaniżą tego wieczoru poziom, ten został bardzo mile zaskoczony. Młodzież zagrała na bardzo wysokim poziomie, od pierwszych dźwięków rozkręciła publiczność do czerwoności, a na koniec zebrała absolutnie zasłużone brawa. Nikt na widowni nie dziwił się, że podopieczni Piotra Kostrzewy, w listopadzie 2010 r., wygrali międzynarodowy konkurs: Szansa dla młodych, w Rydze, na Łotwie. Oby tak dalej!


Po bardzo młodej młodzieży, przyszła kolej na tę troszkę starszą.  Tu też nie było żadnych wątpliwości – to profesjonaliści z najwyższej półki. A śpiewająca Nika Lubowicz, to talent czystej wody. All of Me, Blue Moon, Fly Me to the Moon, Moon River, The Lady Is a tramp  w jej wykonaniu, mogły zadowolić najwybredniejszego konesera.

Ryszard Borowski miał przygotowaną jeszcze jedną niespodziankę: występy solistów, o których nie można powiedzieć nawet, że są młodzieżą. Grzegorz Tarwidfortepian i Konrad Witkowskiskrzypce, są uczniami szkoły podstawowej ale na „prawdziwej”, profesjonalnej scenie dali sobie znakomicie radę i to pomimo widocznej tremy. Panowie!! - no! za parę lat - Brawo!

Oprócz wymienionych, jako soliści wystąpili jeszcze:

  • Marcin Kaniasaksofon altowy
  • Agnieszka Derlakflet
  • Mateusz Smoczyński - skrzypce

Całość była naprawdę znakomita i bezbłędnie wpasowana w nastrój karnawałowy. 

Tekst: Krzysztof Stopczyk; FOTO: Szymanowski Big-Band z ZPSM nr 4 – E. Helbert


Kategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--