Świąteczny Koncert Studentów Koreańskich Viva Polska i Korea! 
 

W dniu 9.12.2010 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina odbył  się Świąteczny Koncert Studentów Koreańskich Viva Polska i Korea! zorganizowany przez Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei, Ambasadę Republiki Korei w Warszawie i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

Uczelnia na Okólniku od kilku lat bardzo ściśle współpracuje z koreańskim uniwersytetem w Keimyung. Polscy profesorowie pracują na tej uczelni, a koreańscy studenci kształcą się w Warszawie. Bardzo prężnie działające Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei, postanowiło przygotować świąteczny  prezent dla Warszawiaków i stąd pomysł koncertu.

Trzeba przyznać,  że był to strzał w dziesiątkę. 

Ambasada Republiki Korei „wzmocniła” grupę studentów z Polski, młodzieżą studiującą w Austrii i Niemczech, dzięki czemu publiczność mogła uczestniczyć w bardzo dobrym, dwugodzinnym spektaklu.  

Młodzi artyści wykazali się wysokim kunsztem, zarówno grając na instrumentach: 

fortepian – Su Yeon SON, Kyeong-yeon SEO,Yubin LEE, Soojin JEONG, Yongmi LEE;

  •  

      skrzypce – Jieun CHOI (solistka), Soo Jin PARK, Jue-Hyang PARK, Lina Jihye KIM, Hayan   LEE (kwartet);

wiolonczela – Ji Eun JEONG; 

ale również  w czasie solowych arii  operowych: 

sopran –   YeYoung SOHN, Sunyoung SEO;

baryton –   Kyuseob Yoon;

tenor –   Sung-ik CHOI. 

Organizatorzy przygotowali dla publiczności dwie niespodzianki:  

- Suldzangu - Mistrz Manjong SHIN ubrany w tradycyjny strój, dał wspaniały pokaz tańca, połączonego z perfekcyjną grą na instrumencie, będącym specyficznym rodzajem bębnów. 

-  na „deser” wszyscy artyści zaśpiewali wspólnie „Szła dzieweczka do laseczka”, wzbudzając ogromny aplauz publiczności. 

Bardzo znamienny był występ Sung-ik CHOIA, z akompaniamentem Beaty Szebesczyk, będącej profesorem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, a której studentem i wychowankiem jest solista, któremu właśnie akompaniowała. To znakomity przykład bardzo dobrych efektów współpracy uniwersytetów: Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Keimyung w Korei.

Zresztą, należy podkreślić, że cały koncert był wspaniałym pomysłem i ukazał celowość takiej wymiany kulturowej.   

Po zakończeniu koncertu odbyła się krótka, bardzo przyjemna uroczystość oficjalna, w czasie której Pan prof. Ryszard Cieśla wręczył Ambasadorowi Republiki Korei, Panu Joon Jae LEE,

Medal „Zasłużony dla UMFC” przyznawany z okazji 200-lecia Uczelni, osobom szczególnie dla niej zasłużonym.


Tekst + FOTO: Krzysztof StopczykKategoria: Recenzje muzyczne | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--