• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Ostatni weekend
  23. edycji Festiwalu Filmowego
  WIOSNA FILMÓW


   
  Przed festiwalowiczami ostatnie trzy dni filmowego maratonu, który zapowiada się znakomicie. Na szczególną uwagę zasługuje pokaz filmu „Dusza i ciało”, zdobywcy Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale. Reżyserka filmu - Ildikó Enyedi będzie gościem specjalnym festiwalu, z którą spotkanie odbędzie się zaraz po seansie, zaplanowanym na 7 kwietnia, na godzinę 20:30.   Ostatni weekend festiwalu to przede wszystkim mnóstwo premier i spotkań z twórcami. 

  WIOSNA FILMÓW trwa do 9 kwietnia w warszawskim kinie PRAHA. Bilety na każdy pokaz kosztują tylko 10 PLN. W sobotę i niedzielę seanse festiwalowe rozpoczynają się już o 14:00.


  Podczas trwającego od ubiegłej niedzieli Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, widzowie mieli szansę zobaczyć już kilkadziesiąt filmów, z których większość pokazywana była na polskich ekranach po raz pierwszy lub przed premierą kinową.
   
  W ostatnich dniach odbyły się między innymi pokazy: „Klienta ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  DRAKA

   

   

  Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

  Muzyka: Filip Dreger

  Obsada: Agata Fijewska, Zuzanna Fijewska-Malesza, Krzysztof Kiersznowski

  Choreografia: Bartosz Figurski

  Akompaniament: Agnieszka Orzechowska-Kozak

  Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza

  Produkcja: Agnieszka Kondraciuk, Katarzyna Pawela

   

  Emerytowany policjant (Krzysztof Kiersznowski) dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Rozdrażniony otaczającą go rzeczywistością sześćdziesięciolatek - samotnik, cwaniak i łapówkarz, staje w obliczu rozliczenia z własnym życiem. Wartka, dowcipna i przewrotna akcja sztuki dzieje się na przemian w starym Mlecznym Barze i Rejonowym Szpitalu. Rzeczywistość bohatera tworzą zimna i bezlitosna Pani Doktor (Zuzanna Fijewska-Malesza), oraz krzykliwa, ciężarna Kelnerka (Agata Fijewska).   

  Spektakl poprzez śmiech, absurd i groteskę stawia pytania o naszą współczesną rzeczywistość, dlaczego wiąże się ona coraz częściej z poczuciem wstydu i złości? W jaką stronę zmierza nasze "dynamicznie rozwijające się" społeczeństwo? Czy w świecie, który powoduje tyle frustracji, jest jeszcze miejsce na bezinteresowną bliskość?

  Groteskowa forma i ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  23. EDYCJA FESTIWALU FILMOWEGO WIOSNA FILMÓW JUŻ W KWIETNIU

   

  2 kwietnia rozpoczyna się Festiwal WIOSNA FILMÓW. Impreza odbędzie się w Warszawie już po raz 23. Organizatorzy, jak co roku, przygotowują przegląd filmów z całego świata, docenionych na najważniejszych światowych festiwalach. Seanse odbywać się będą w kinie PRAHA. Bilety na każdy pokaz będą kosztowały TYLKO 10 PLN.

   


  WIOSNA FILMÓW już na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych, otwierających wiosenny sezon w Warszawie. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 2-9 kwietnia. Filmy prezentowane będą w 9 pasmach takich jak Triumfatorzy festiwali, Faworyci publiczności czy Polskie kino na świecie.

  W ciągu ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  COMING OUT

  JACEK GÓRECKI

  PREMIERA 8 lipca 2016

  Scena Przodownik


  Wyprawa w świat brutalnej liryki i przeklętej miłości. Trzy monologi zranionych kobiet – młodej, dojrzałej, przejrzałej – przepełniają uczucia mocne, drapieżne, jednoznaczne. Ich dramaturgia jest prosta: błysk, potem upadek w ciemność, a wreszcie rozpamiętywanie. Ale przeżyć to i wyznać, co się przeżyło – o, to już nie jest proste.

  Sztuka dowodzi twierdzenia: „Prawdziwa miłość jest w gruncie rzeczy nieosiągalna”. A może tylko: „prawdziwa wzajemność”? Bo miłość trwa po swym zgonie i zmienia się w coś innego. W co? O tym właśnie mówi Coming out.

   

  Reżyseria: Aleksandra Popławska
  Scenografia: Tomasz Mreńca
  Kostiumy/projekcje: Maria Matylda Wojciechowska
  Opracowanie muzyczne: Paweł Juzwuk
  Muzyka na żywo: Maciej Dłużniewski, Piotr Leniewicz, Karol Ludew

  OBSADA

  Lilli: Krystyna Tkacz (gościnnie)
  Justyna Jabłońska: Agnieszka Wosińska
  Simone Godet:  Anna Gorajska


   

  KONKURS! Do zgarnięcia podwójne zaproszenia na spektakle w terminie 4 i 5 kwietnia o 19.00. Zgłaszajcie się w ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Bez niej trudno mówić o polskiej sztuce współczesnej. Anda Rottenberg uchyla drzwi do swojego świata. Podczas bezprecedensowej aukcji DESA Unicum będzie można wylicytować dzieła z prywatnej kolekcji kultowej kuratorki. Wcześniej wszystkie prace zostaną pokazane podczas wystawy poprzedzającej licytację, która odbędzie się już 4 kwietnia.

   

  Rok 1981, przełom października i listopada. W ponurej i zaniedbanej Łodzi wbrew panującemu klimatowi politycznemu odbywa się „Konstrukcja w Procesie” – festiwal sztuki zagranicznych artystów pod patronatem „Solidarności”. Niedługo po jego zakończeniu w Polsce ogłoszony zostanie stan wojenny, ale póki co święto awangardy trwa. Na imprezę Anda Rottenberg wkroczyła przebojem. Dokładniej mówiąc – w wyjątkowych trzewikach w wielobarwne pasy. Pomalował je sam Henryk Stażewski, pionier polskiego konstruktywizmu. Niepowtarzalne obuwie towarzyszyło Andzie przez cały czas trwania wydarzenia i długo po nim, podkreślając nietuzinkową osobowość kuratorki. Ten unikalny ready-made znajdzie się wśród wyjątkowych obiekt ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  WSZYSTKO JAK CHCESZ - MIŁOŚĆ W TRZECH AKTACH
  Jarosław Iwaszkiewicz do Jerzego Błeszyńskiego
  Wieczór premierowy  

  Fragmenty interpretują:
  Bartosz Gelner / Jacek Poniedziałek / Mariusz Bonaszewski

  Poniedziałek, 27 marca, godz. 19.00
  Klub SPATiF, Al. Ujazdowskie 45
  wstęp wolny


  zaprasza Wilk&Król Oficyna Wydawnicza

   

   

  Miłość z wzajemnością, to musi być cudowne, ja o tym nic prawie nie wiem – a jednak się cieszę z tych ułamków i okruchów, które padają na mój stół - pisał Jarosław Iwaszkiewicz w liście do Jerzego Błeszyńskiego we wrześniu 1958 roku. Słynnego pisarza i młodszego o prawie cztery dekada inżyniera połączyło romantyczne, ale tragiczne uczucie. Wybuchło na przekór okolicznościom, obyczajom i stojącej pomiędzy mężczyznami śmierci.


  Listy Iwaszkiewicza do przystojnego chłopaka z Brwinowa przez pół wieku pozostawały okryte tajemnicą. Teraz zebrane w książce „Wszystko jak chcesz” ukazują się po raz pierwszy.
  To prawdziwa ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Trzej królowie, trzy bitwy i trzy najazdy sprzed tysiąclecia, które na zawsze zmieniły historię naszego kontynentu. Żądza władzy, krwi, bogactw, walka o kulturę, wartości, przekonania. Rodzinne waśnie, zdrady i spiski.

  Czujecie się zaintrygowani? Chwytajcie zatem wcale nie za przykurzony podręcznik od historii a za… pilot od telewizora i włączajcie „Ostatnich Królów – wojowników Europy” emitowanych przez Polsat Viasat History od 15 marca.   

  Nowy serial dokumentalny prezentuje zmagania Wikinga, Saksona i Normana o chwałę, sławę i koronę. Potyczki doprowadziły do krwawej wojny, w tym: bitwy pod Hastings. Co istotne, twórcy zadbali o to, by rozrywkę zgrabnie splatać z edukacją: produkcję oparto na najświeższych analizach historycznych dokumentów.   

  Przez zagmatwane meandry dziejów przeprowadza widzów brytyjski historii i prezenter telewizyjny, Dan Snow, służąc specjalistycznym komentarzem. Snow mówi o sobie tak: „Uważam się za osobę, która ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  TEGO SPEKTAKLU BALI SIĘ 

  WYSTAWIĆ W WARSZAWSKICH TEATRACH!

  Żadna instytucja państwowa czy samorządowa nie wyłożyła na jego produkcję ani złotówki. Powstał z potrzeby serca, z wiary w to, że należy mówić głośno o tym, o czym inni cicho myślą.

  Romuald, ma 24 lata i wierzy w prezesa. Mówi o nim „Tato”. Jego żona Lucyna jest antysemitką, prowadzi bloga, na którym tropi Żydów i zdrajców narodu. Marzy o Wielkiej Polsce Katolickiej. Romuald jest impotentem. Podniecają go wyłącznie Żydówki. Lucyna jest dumna z tego, że „nasi dziadkowie gonili ich z widłami przez zboże”. Niczego nie żałuje.


  Michał, aktor serialowy, nie wierzy w nic, ale lubi seks i lubi siebie. Chodzi na manifestacje KOD i podrywa dziewczyny. Przypadkiem zostaje gwiazdą opozycji. Jego dziewczyna Emilia kocha i seks, i demokrację. Lubi się angażować, chętnie wysyła wieszaki do Kancelarii Premiera.

  "Spektakl jest przejmujący, poniewierający wartościami i podliczający polityk ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--