II Forum Polskiego Teatru pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Warszawa, 22-23 listopada 2010


W dniach 22-23 listopada br. obradować będzie w Warszawie II Forum Polskiego Teatru pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia, stanowiącego kontynuację ubiegłorocznego Forum jest Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów.

II Forum jest okazją do dalszego dialogu w środowisku teatralnym. Będzie ono poświęcone przede wszystkim dyskusji na temat infrastruktury teatrów instytucjonalnych jak również prezentacji opracowania przygotowanego przez Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów pt. „Teatry Polskie 2007-2009”. Opracowanie powstało na podstawie wyników ankiet wypełnionych i nadesłanych przez teatry latem i jesienią tego roku. „Podjęliśmy ten wysiłek, aby wypełnić lukę, zgłębić brakującą wiedzę o egzystencji naszych instytucji w tym okresie. Był on bowiem czasem restrukturyzacji, przekształceń, często zmian właścicielskich, różnych sposobów finansowania, zarządzania, często kontrowersyjnych nominacji dyrektorskich lub odwołań, a także pracy nad nowelizacją Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej” – pisze we wstępie do opracowania Prezes Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów – Barbara Borys – Damięcka.

Ubiegłoroczne Forum zakończyło się opracowaniem i przekazaniem Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego wniosków oraz postulatów środowiska teatralnego dotyczących zmian zapisów w Ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Tegoroczne ma dać odpowiedź na pytanie o kondycję artystyczną i finansową teatrów instytucjonalnych, co stanowić będzie podstawę do programowania i doskonalenia działalności tych teatrów w najbliższej przyszłości.

Ponowne objęcie tego przedsięwzięcia honorowym patronatem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ugruntuje z pewnością rangę tego wydarzenia, odpowiednią dla jego przedmiotu i celu.

Forum odbędzie się w Audytorium S. Dembego Biblioteki Narodowej w Warszawie w Al. Niepodległości w Warszawie. Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne.


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
II Forum Polskiego Teatruredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--