• Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Klub Stodoła prezentuje:

  Koncert zespołu  KnŻ!

  Support: WU-HAE

  25, 26 lutego 2010 (czwartek, piątek)

  Mamy przyjemność zaprosić na koncerty reaktywowanego w połowie 2008 KnŻ. „Kazik na Żywo” jest jedną z najpopularniejszych grup w kraju, któż nie zna kasowych utworów zespołu: „Tata dilera”, czy też „W południe” z repertuaru Kazimierza Grześkowiaka oraz „Las Maquinas de la Muerte”.

   

       KnŻ, czyli zespół „Kazik Na Żywo” powstał w 1992 roku w składzie Kazik, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał „Kwiatek” Kwiatkowski i perkusista Kuba Jabłoński.

       Z początku zespół grał gitarowe wersje piosenek znanych z solowych płyt Kazika. Pierwszym ważnym koncertem był występ podczas festiwalu w Sopocie w 1992 roku.

       Pierwsza płyta „Na żywo, ale w studio” z 1994 roku zawierała nie tylko piosenki z solowego repertuaru Staszewskiego, ale również zupełnie premierowe. Wśród nich największym powodzeniem cieszyło się nagranie „Artyści”. Po nagraniu płyty Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs, a kilka ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Magia Beatlesów w Sali Kongresowej 

        Tegoroczny wieczór Walentynkowy można było spędzić w świetnie przygotowanych na tę okazję  restauracjach, na romantycznych komediach w kinach, nie spędzać  w ogóle albo tak jak to zrobiło prawie dwa i pół tysiąca warszawiaków zobaczyć wyjątkowy koncert w Sali Kongresowej.

         Fantastyczna czwórka z Liverpoolu, mimo, że istniała tylko 10 lat, nagrała 13 albumów studyjnych i niezliczoną ilość hitów, które będą ikonami muzyki rozrywkowej już do końca świata. The Magic of the Beatles to grupa czterech brytyjczyków wykonujących kawałki Beatlesów. Przed godziną 19 można było zauważyć niepewność na twarzach widzów oczekujących na koncert. W przypadku cover bandów niepokój jest uzasadniony, gdyż  trudno dobrze „zagrać” gwiazdę  (znane przypadki podrabiania króla Elvisa, czy Astralian Pink Floyd mówią same za siebie), zwłaszcza takiego formatu jak Beatlesi.  Zagrać tak żeby prawdziwi fani nie czuli, że ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

        W czwartek (11.02), w studio koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego  odbył  się drugi w tym roku występ orkiestry młodych talentów Sinfonia Iuventus. Okazja wyjątkowa, gdyż był to pierwszy koncert pod batutą nowego dyrektora artystycznego - Tadeusza Wojciechowskiego.

       Niespełna dwu godzinny występ obfitował tym razem w dzieła kompozytorów romantycznych. W programie znalazły się takie pozycje jak uwertura do opery Sroka Złodziejka Gioacchino Rossiniego oraz II koncert fortepianowy g-moll Camille Saint-Saensa, gdzie gościem specjalnym był zaledwie 20 letni  pianista - Lukas Geniusas - laureat wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Zachwycił publiczność zarówno swoim niebanalnym wyglądem, ale przede wszystkim – mimo tak młodego wieku - pewnością siebie, zdolnościami technicznymi i interpretacyjnymi. Na bis nieoczekiwanie wykonał Etiudę Rewolucyjną Fryderyka Chopina (nie wiadomo czy z okazji roku chopinowskiego, czy też chcąc przypodobać się polskiej publiczności). Publiczność zachwycona była klasą, którą zaprezentował młody wykonawca. Po przerwie nastąpił finałowy popis orkiestry - wykonanie II Symfonii C-dur op ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

           Była sobie dziewczyna w reż. Lone Scherfig to typowa historia fascynacji nastolatki bogatym, obytym w świecie mężczyzną, jej buntu przeciw rodzicom i szkole.  Pokazana jest jednak w niebanalny sposób, z przymrużeniem oka, na co wskazują już pierwsze sceny w filmie, dzięki czemu ogląda się go lekkie i przyjemnie.

         Szesnastoletnia bohaterka prowadzi nudne życie uczennicy, które podporządkowane jest jednemu celowi dostaniu się na Oksford. Lekcje, potem próby w młodzieżowej orkiestrze (w końcu hobby ma znaczenie przy rekrutacji), nauka łaciny, a wszystko po to, żeby zaspokoić ambicje surowego ojca, który ma swoją wizję przyszłości córki. Jednak pewnego deszczowego dnia jej poukładane życie przewraca się do góry nogami. W uroczej dziewczynie zakochuje się dojrzały mężczyzna, który oferuje jej wszystko to, o czym dotąd mogła jedynie marzyć. Wykwintne kolacje, podróże, zakazane przez ojca koncerty, drogie ubrania i perfumy są dużo ciekawsze dla młodej, naiwnej ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Uwaga konkurs: wygraj książke Marketing miłości w 44 wariacjach  Barbary Popławskiej!!!


  Aby wygrać, wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania

  (odpowiedzi należy kierować na adres ewa@kulturalnie.waw.pl). Spośrod osób, które nadeśla prawidłowe opowiedzi wylosujemy jedną, która otrzyma książkę. Oto pytania:


  1) Jaki tytuł nosi pierwsza książka Barbary Popławskiej?

  2) Jakie wydawnictwo wydało książkę Marketing Miłości?

  3) Do jakiej japońskiej sztuki nawiązuje forma książki Marketing Miłości?


  Odpowiedzi szukaj w relacji autorstwa Ewy Balany opublikowanej w dziale kultura:)

  Termin zgłoszeń upływa 28 lutego!

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  AntyWalentynki i Marketing Miłości czyli o miłości na co dzień, a nie od święta      

  Na kilka dni przed Świętem Zakochanych znanym powszechnie jako Walentynki odbyło się spotkanie jego przeciwników. Nie oznacza to jednak, że nie kochają oni lub nie chcą być kochani, ale, że pragną dbać o miłość codziennie, przez cały rok. Spotkanie koncentrowało się wokół tomiku poezji Marketing Miłości w 44 wariacjach Barbary Popławskiej.      

  11 lutego 2010 autorka wspomnianej książki wraz z Oksaną Świerczyńską, z którą wspólnie prowadzą warsztaty rozwojowe, zaprosiły gości do Traffic Club przy ul. Brackiej 25. Głównym celem spotkania było zainspirowanie jego uczestników, by pomyśleli o miłości inaczej. Temu miała służyć poprowadzona przez Barbarę i Oksanę burza mózgów. Każdy z uczestników mógł się wypowiedzieć na temat tego najważniejszego uczucia oraz Walentynek. Okazało się na przykład, że dla singli wcale nie jest to przyjemny dzień. Poza tym ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”

  Scenariusz i reżyseria: Petr Zelenka

  Muzyka: Karel Holas

  Obsada: Ivan Trojan (Petr), Zuzana Sulajová (Jana), Miroslav Krobot (ojciec Petra), Nina Divisková (matka Petra), Karel Hermánek (szef Petra), Petra Lustigova (Sylwia), Jirí Bartoska (Jirí), Zuzana Bydžovská (Alicja) i in.

  Kraj i rok produkcji: Czechy, Niemcy, Słowacja 2005  

     

            Opowieści o zwyczajnym szaleństwie są filmem obyczajowym, w którym komedia splata się z tragedią. Scenariusz powstał na podstawie sztuki Petra Zelenki pod tym samym tytułem. Film rozpoczyna się od kadrów kroniki filmowej, w których widzimy historyczną wizytę Fidela Castro w Pradze. Okazuje się, że ojciec głównego bohatera w czasach socjalizmu był narratorem filmowanych w niej wydarzeń. Za chwilę przenosimy się do współczesności i stopniowo poznajemy ekscentrycznych bohaterów. Ich dziwactwa decydują o komicznym charakterze filmu. Śmiejemy się z nich, z drugiej strony jesteśmy w stanie je zaakceptować, przymknąć na nie oko, bo ...

  czytaj więcej

 • Cena:  darmowa
  Kolportaż:  internet

  Zaginiony symbol


         Masoneria to organizacja rozgrzewająca społeczną wyobraźnię do granic możliwości. Dla jednych: symbol spisku, którego potężne macki zagrażają stabilności świata, tudzież znakomita karta przetargowa w politycznych przepychankach: oskarżenie oponenta o przynależność, przez lata stanowiło skuteczny sposób zdyskredytowania go w oczach wyborców.

  Ale są i tacy, dla których masoni to Prometeusze ludzkości, niosący postęp w imię ideału braterstwa.


        Jeżeli Dan Brown ma coś wspolnego z masoneria, to jest to powodowanie wrzenia w kotle opinii społecznej. Nie ma chyba człowieka, który nie miałby własnego poglądu na temat jego osoby. Własnej, nie musi koniecznie oznaczać wyrobionej na podstawie bezpośredniego kontaktu z jego twórczością.

  Są tacy, którzy obwołują Browna szarlatanem, usilnie starając się zdyskredytować przekazywane przezeń treści. Dotyczy to głównie faktów historycznych, którymi tomiszcza Browna są bogato inkrustowane. I pewnie nieco słuszności leży po stronie tych oburzonych.

        Bo Dan Brown jest jak Wikipedia ...

  czytaj więcej

redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--