„Śluby panieńskie”  czyli wojna płci - premierowo w kinie Kultura.

Zapraszamy na tanie poniedziałki - bilet 12 zł  

     Od 8 października zapraszamy do kina KULTURA na premierowe pokazy filmu  "Śluby Panieńskie" w reż. Filipa Bajona. 

Genialna intryga Ślubów panieńskich, określanych mianem komedii wszech czasów, w sposób zaskakująco ponadczasowy ukazuje mechanizmy relacji damsko-męskich. Historia Klary i Anieli, które postanowiły nigdy nie wyjść za mąż, oraz starających się o ich względy mężczyzn, znakomicie ukazuje dylematy współczesnych młodych kobiet.

Albin (Borys Szyc) i Gustaw (Maciej Stuhr) to niegrzeczni faceci, którzy próbują za wszelką cenę uwieść spiskujące przeciw mężczyznom panny - Anielę (Anna Cieślak) i Klarę (Marta Żmuda Trzebiatowska). Jednak tym razem poszukiwacze mocnych miłosnych wrażeń i słabych kobiecych punktów trafiają na ekstremalnie trudne przeciwniczki. Piękne dziewczyny zrobią wszystko, żeby pokrzyżować plany nałogowych podrywaczy i spektakularnie utrzeć im nosa. Wybucha wielka wojna męsko-damska, w której intryga goni intrygę, seryjnie łamane są serca, a każdy chwyt jest dozwolony. Czy rozważny, choć romantyczny twardziel Radost (Robert Więckiewicz) zatrzyma lawinę zabawnych nieporozumień i doprowadzi aferę do szczęśliwego końca?


"Śluby Panieńskie" to największa polska produkcja kostiumowa od czasów Zemsty oraz Ogniem i mieczem, która łączy w sobie szacunek do oryginału literackiego z nowoczesną formułą realizacyjną, korzystającą z możliwości technicznych współczesnego kina. Rozmach scenograficzny, wyszukane kostiumy - starannie wyselekcjonowane i sprowadzone na plan z całej Europy, wysmakowane zdjęcia Witolda Stoka ("Galerianki") i zapadająca w pamięć muzyka Michała Lorenca ("Cztery noce z Anną", "Różczyka") - wszystkie te elementy gwarantują niezapomniane przeżycia dla widzów w każdym wieku. Wyjątkową atrakcją będą także dla nich nowe, zaskakujące wcielenia gwiazd polskiego kina. W filmie Filipa Bajona Borys Szyc, Maciej Stuhr i Robert Więckiewicz zaprezentują zupełnie nowe oblicza, skrajnie odmienne od tych, do których zdążyli przyzwyczaić miłośników swoich talentów.

Zapraszamy do Kina Kultura! 
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23 
Rezerwacje: (22) 826 33 35 
www.kinokultura.pl 
 
 

Zapowiedzi:

 
Śmietnisko (reż. Lucy Walker) – film opowiadający o genialnym projekcie sławnego nowojorskiego twórcy pop-artu, Vika Muniza - jednego z najlepiej opłacanych, współczesnych artystów na świecie

  

Śluby panieńskie 
Reżyseria: Filip Bajon 
Scenariusz: Filip Bajon 
Dystrybutor: Kino Świat 
Polska, 2010, komedia, 100 min

Kochałem ją 
Reżyseria: Zabou Breitman 
Scenariusz: Zabou Breitman, Agnes de Sacy, 
Dystrybutor: Vivarto 
Belgia, Francja, Włochy, 2009,dramat/romans,99 min

Jej droga 
Reżyseria: Jasmila Zbanic, 
Scenariusz: Jasmila Zbanic, 
Dystrybutor: AP Mannana 
Austria, Bośnia i Hercegowina, Niemcy, 2010,dramat,100 min

Mine Vaganti. O Miłości i Makaronach  
Reżyseria:
Ferzan Ozpetek 
Scenariusz: Ferzan Ozpetek, Ivan Cotroneo  
Dystrybutor: Vivarto 
Włochy, 2009, komediodramat, 112 min


Kategoria: Informacje prasowe | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--