Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych jest cykliczną imprezą kulturalną i wpisał się już na stałe w kalendarz filmowych przeglądów oraz artystyczny klimat warszawskiej Pragi. Jest on konkursowym i pozakonkursowym przeglądem twórczości filmowej młodzieży do lat 18. Pokazowi filmowemu zawsze towarzyszą warsztaty oraz inne wydarzenia mogące zaciekawić młodych pasjonatów kina. 

 


 

Zadaniem uczestników Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych jest nakręcenie filmu w jednej z trzech kategorii: dokument i reportaż, wideoklip i animacja oraz fabuła. 10 najlepszych produkcji z każdej kategorii jest wyświetlanych w sali kinowej oraz ocenianych przez profesjonalne jury. Twórcy ponadto mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach filmowych oraz skonsultowania się z ekspertami. 

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 1 marca 2019 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej. Gala finałowa Festiwalu odbędzie się 19 marca o godz. 16.00, w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Finaliści będą ubiegać się o laury Złotej, Srebrnej i Brązowej Praskiej Kliszy, Nagrodę za zdjęcia im. Agatki Modrzejewskiej, nagrodę publiczności i nagrodę internautów. Oprócz pamiątkowej statuetki laureaci otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

PFFM jest wydarzeniem, które adresowane jest do grupy, której najtrudniej zaistnieć na festiwalach filmowych ze względu na wiek, ograniczone możliwości techniczne, dojrzałość, do osób, które otrzymawszy odpowiednią szansę mogą się dalej rozwijać w tym kierunku.

Festiwale filmowe są szansą na zrobienie nawet ogólnoświatowej kariery. PFFM daje taką perspektywę grupie młodych osób, które mają ograniczone możliwości techniczne oraz nieduży bagaż doświadczeń. Dla wielu udział w tym konkursie jest nie tylko spełnieniem marzeń, ale także przepustką do rozwijania swoich zainteresowań i pasji. 

Dzięki PFFM od 2008 roku młodzież z całej Polski ma możliwość zaprezentowania swojej twórczości. Wyprodukowanie filmu jest procesem złożonym, w którym ważny jest każdy element. Żyjemy w czasach, w których każdy za pomocą swojego smartfona może nagrać materiał i opublikować go w Internecie, ale posiadanie koncepcji i potrzebnego sprzętu to tylko początek w produkcji filmowej – tę wiedzę przekazujemy podczas towarzyszących Festiwalowi warsztatów. Należy pamiętać także o możliwości odpowiedniego zaprezentowania dzieła.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

mat. prasowe


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--