NOWY FILM KENA LOACHA ZE WSTĘPEM GRAŻYNY TORBICKIEJ I MICHAŁA WALKIEWICZA: TYLKO W CYKLU „MISTRZOWIE KINA MASTERCARD” W MULTIKINIE!


Już 25 listopada i 2 grudnia o godz. 19:30 w cyklu „Mistrzowie Kina” Mastercard Multikino zaprezentuje „Nie ma nas w domu” – nowy film dwukrotnie nagrodzonego Złotą Palmą Kena Loacha. 

 

Najnowszy obraz reżysera takich filmów, jak „Ja, Daniel Blake”, czy „Wiatr buszujący w jęczmieniu” poruszył publiczność festiwalu w Cannes, został świetnie przyjęty m. in. w Toronto, Zuruchu i San Sebastian oraz uznany przez krytykę za jedno z najlepszych dzieł w dorobku brytyjskiego mistrza.


 


 

 

Autorskie, społecznie zaangażowanie kino Loach tworzy od prawie 60 lat. W Nie ma nas w domu po raz kolejny przygląda się temu, jak realia gospodarki przekładają się na związki pomiędzy ludźmi. Opowiadając historię rodziny, która każdego dnia próbuje na nowo związać koniec z końcem zastanawia się, jakie są granice ludzkich możliwości i jak bardzo jesteśmy w stanie każdego dnia te granice przekraczać, by zatroszczyć się o najbliższych. 


Za scenariusz filmu odpowiada Paul Laverty (laureat Złotej Palmy, czterokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej), z którym Loach od ponad 20 lat tworzy  wyjątkowo zgrany duet; za zdjęcia – Robby Ryan (nominowany do Oscara za film „Faworyta” Yorgosa Lanthimosa, który prezentowaliśmy w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard na początku roku). W rolach głównych – fantastyczni, debiutujący na ekranie – Debbie Honeywood i Kris Hitchen. 


Film zostanie pokazany w cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard”, w którym Multikino od początku roku prezentuje ambitne, festiwalowe tytuły, wobec których trudno pozostać obojętnym. Pokazy poprzedzi premierowy odcinek programu „Mistrzowie Kina Mastercard” Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza – redaktora naczelnego portalu Filmweb.pl.


Na wyjątkowe seanse filmu „Nie ma nas w domu” zapraszamy w dwa poniedziałki: 25 listopada i 2 grudnia o godz. 19:30 do kin sieci Multikino w Warszawie (kina na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (Multikino Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.


Bilety w sprzedaży w kasach kin i na www.multikino.pl.
Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
multikinoredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--