Future Shorts - LAST DAY OF SUMMER

      Future Shorts jest największą na świecie platformą zajmującą  się prezentacją i promocją filmów krótkometrażowych. Na koniec lata zorganizowano w Kinie Lab pokaz najciekawszych filmów z katalogu FS.

      Każdy z zaprezentowanych dziesięciu filmów został zrealizowany przez innego reżysera. Wszystkie filmy pokazywano wcześniej na licznych festiwalach, większości z nich przyznawano nagrody. Pośród licznych projekcji fabularnych pojawiły się również filmy innego typu. „The Archive” jest dokumentem poświęconym mężczyźnie, który posiada największą na świecie kolekcję płyt winylowych; „Please say something” to animowana historia o miłości; „Hum” to piękna graficznie animacja o robocie, który ożywia otaczającą go przestrzeń.

      Każdy z filmów jest na swój sposób wyjątkowy. Każdy jest realizacją bardzo ciekawego i oryginalnego pomysłu. Większość charakteryzuje się ogromną wrażliwością na realia rzeczywistości, w jakiej żyjemy. W nietypowy sposób poruszane są powszechne tematy. Część pokazuje brutalne zachowania, które mają miejsce codziennie, których być może nigdy nie byliśmy świadkami, o których nie wiemy i nie mówimy. Inne filmy pokazują zainteresowania współczesnych ludzi, ich priorytety, które przez ostatnie lata uległy drastycznej zmianie. Tematem  stają się ludzie ograniczający siebie i innych wokół oraz horyzonty i perspektywy życiowe współczesnej młodzieży. „A day in life” pokazuje łańcuch zdarzeń z jednego dnia, które układają się w ironię losu. „Luv deluxe” pokazuje jak wiele w życiu zależy od punktu widzenia i ilustruje różne wersje wydarzeń w zależności od dokonanych wyborów. 


      Wszystkie filmy cechuje wspaniałe poczucie humoru. Wiele scen powoduje szczery śmiech na sali kinowej. Czasem jest to śmiech przez łzy, a pojawienie się dowcipu w filmie staje się prawdziwym zaskoczeniem.

      Zestaw tych filmów jest naprawdę wart obejrzenia. Krótki metraż  podtrzymuje napięcie i pozwala zwrócić uwagę widza na szczegóły w filmach. Po każdej projekcji następuje przerwa - chwila na przygotowanie się na nowy film, często nie związany tematycznie z poprzednim.

Tekst: Zuzanna DolackaKategoria: Recenzja filmu | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--