1 października, kilka dni przed premierą debiutanckiego krążka i koncertem promującym, w studiu radiowej Czwórki podczas konferencji prasowej wystąpiła Sara Kordowska – zwyciężczyni trzeciej odsłony konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Bovska, Marta Zalewska, Mery Spolsky i Daniel Spaleniak. – Mimo młodego wieku słychać u niej dojrzałość, jakby pisała piosenki i teksty od lat. Wie, czego chce. Wie, o czym śpiewa i jest w tym bardzo przekonująca. Będzie o niej głośno! – przekonuje Damian Sikorski, autor audycji „Będzie Głośno!” i pomysłodawca konkursu.

 


Sara Kordowska zagrała akustyczne wersje wybranych utworów z debiutanckiej płyty, której premiera już 4 października. W roli recenzentów głos zabrali obecni w studiu artyści. – Zacznę może od tego, że jestem fanką inicjatywy Czwórki. Niewiele jest przestrzeni w mediach, gdzie młodzi ludzie mogą wyjść ze swoim materiałem, mogą się odważyć pokazać światu, a wy macie coś takiego, że z wami się chce, i to jest pozytywne – mówiła Bovska, wokalistka i autorka tekstów. – Gdy włączyłam płytę Sary, pierwsze co przyszło mi do głowy, że to jest inny świat. Inny niż ten zabiegany. Pierwszą rzeczą, którą musiałam zrobić, to zatrzymać się, aby jej wysłuchać.

Z kolei Marta Zalewska, wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka, laureatka drugiej odsłony konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”, podkreśliła różnorodność twórczości Sary Kordowskiej – Jeśli mam wziąć pod lupę cały album, nie zatrzymując się na konkretnej piosence, mogłabym powiedzieć: jest w nim tak wiele fascynujących kontrastów, że chce się spojrzeć oczami Sary Kordowskiej na rzeczywistość więcej i więcej. Ciężki i mądry smutek przemawia z tekstów tej bardzo młodej kobiety, a zestawiony z jej aksamitnym, miękkim i tak przyjemnym do słuchania głosem i mrocznymi, ciężkimi brzmieniami elektro oraz eklektycznym graniem na tak zwanych „żywych instrumentach”… chce się więcej i więcej. –  Doceniam ogromną wrażliwość, którą słyszę w tekstach Sary. I to mi się podobało – dodał Daniel Spaleniakwokalista, gitarzysta, kompozytor, producent i autor muzyki m.in. do seriali: „Ozark”, „Elementary”, „Good Behavior”, „Six”, czy „Unreal”.

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Mery Spolsky, opowiedziała o pierwszym spotkaniu z Sarą Kordowską w Bydgoszczy. – Zanim jeszcze Sara wygrała ten konkurs, było mi bardzo miło, kiedy pewnego dnia podeszła do mnie po koncercie i podarowała mi swoją demówkę. To nie była taka zwykła demówka, tylko super przygotowana. Nie dało się przejść obojętnie nad samą formą, w jakiej mi to sprezentowała. Widać, że skupiasz się też na wizualnym aspekcie projektu, że słowo, muzyka, obraz stanowią całość. Oprócz muzyki jest tatuaż, który dodatkowo pojawia się w tytule płyty. To jest taka nasza historia, która zatoczyła dzisiaj koło – zwróciła się do Sary Kordowskiej.

W czasie konferencji odbyła się jeszcze jedna premiera – goście mogli obejrzeć teledysk do utworu „Dom 2.0” w reżyserii obecnego w studiu Konrada Aksinowicza.

W nagraniach premierowego materiału Sary Kordowskiej udział wzięli producenci: Faded Dollars, Klarenz, SiwySiwek oraz smthng i dunnno. Całość była już gotowa zanim wokalistka osiągnęła pełnoletniość. Utwór „Dom 2.0”, promujący debiutancki krążek, artystka wykonała podczas koncertu Jacoba Flâneura w studiu Czwórki i to Jacob namówił ją do udziału w konkursie. Laureatka „Wydaj płytę z Będzie Głośno” doświadczenie wokalne zdobywała m.in. u boku takich artystów jak: Paulina Przybysz, Mieczysław Szcześniak, Katarzyna Wilk czy Natalia Lubrano. Warsztat pisarski szkoli przynależąc do Art. Grupy Julity „Zieli” Zielińskiej, przy okazji odkrywając tajniki body percussion i improwizacji. Prowadzi również warsztaty z improwizacji, rytmiki i kompozycji podczas International Children's Theatre Festival w Sopocie. Artystka ma na koncie także zwycięstwa w popularnych „slamach poetyckich” za recytację własnej twórczości.

 

O tym jak bardzo utalentowana jest laureatka konkursu, słuchacze będą mogli przekonać się już 4 października podczas premiery płyty „Wszystko i Nic” oraz koncertu promującego debiutancki krążek. Start wydarzenia o godz. 18.00 w audycji „Będzie Głośno!”. Wejściówki do zdobycia na antenie Czwórki i na Facebooku.

-----------

„Wydaj płytę z Będzie Głośno” to projekt w ramach którego Czwórka promuje młodych, zdolnych artystów, rozpoczynających przygodę z branżą muzyczną. W tym roku do konkursu zgłosiło się 268 zespołów, a jury przesłuchało ponad 2000 piosenek. Akcję wsparli m.in. Muniek Staszczyk, Baranovski, Bovska, Mery Spolsky oraz ATARI WU  czyli połowa duetu Xxanaxx. Muzycy walczyli o nagranie płyty z radiową Czwórkąnagranie teledysku do singla promującego debiutancki album, udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz promocję na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki. Partnerami konkursu są: Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufundowało nagrody dodatkowe. Nagrodę za muzykę jury przyznało zespołowi Jolokia. Z kolei za najlepszy tekst nagrodzona została Melika. Ponadto koncertami w Czwórce wyróżniono zespoły: Jolokia oraz Honeycomb.


mat. prasowe / fot. Bartosz Bajerski


Kategoria: Lifestyle | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Będzie głośno Czwórka Sara Kordowskaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--