Błażej Król - pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego jeden z najoryginalniejszych twórców polskiego nieoczywistego popu. Współtworzył i współtworzy: UL/KR, Lauda, Kobieta z wydm. Od 2014 działa także na własną rękę, jako Król, próbując przełożyć podziemną wrażliwość na radiowy język, doszukując się przy tym prostoty i nośności w wielowarstwowej liryczności.

 


 

"Nieumiarkowania" to kolejna próba skoku popowego undergroundu w objęcia alternatywnego mainstreamu. Kolejna - i najbardziej udana. Nowy album Króla roztacza aurę błogości przeradzającej się w niepokój i nerwowe podniecenie, która raz za razem uderza w tony kontemplacji, a jednocześnie szuka oddechu wśród parkietowych pląsów. Jeśli poprzednie wydawnictwa Króla miały poetyckie oraz marzycielskie niedopowiedzenia, tak "Nieumiarkowania" mogą wręcz porazić swoją intensywnością oraz naturalnością. W warstwie muzycznej mamy do czynienia z frywolnym synthpopem z punkowym zacięciem, ponowną rehabilitacją szlagierowej tkliwości, ambientowymi pasażami otulonymi tanecznymi wiązkami i chęcią odnalezienia w pop/rocku mrocznej przebojowości. Ten miszmasz jest trudny do okiełznania, ale przy odrobinie cierpliwości i samozaparcia wszystko jest do ogarnięcia. "Nieumiarkowania" klimatem nawiązują do kilku dekad naraz, oddając hołd ejtisom (np. zamykający całość "Gula" ma coś z "Gliniarza z Beverly Hills") i równolegle nie zapominając o teraźniejszości - o tym, co dzieje się w najbardziej komercyjnych rozgłośniach i programach muzycznych.

,,Nieumiarkowania”
słowa i muzyka: Błażej Król

miks i mastering: Rafał Smoleń

oprawa graficzna albumu: DWA ZETA: Zbiok (Sławek Czajowski) i Karolina Zajączkowska

 

 

TRASA KONCERTOWA NIEUMIARKOWANIA

 

27.09 – Ostrów Wlkp, Stara Przepompownia

4.10- Opole, NCPP

5.10 – Gniezno, Młyn

6.10 – Bielsko Biała , Miasto

11.10 – Wrocław, Stary Klasztor

12.10 – Polanica, Festiwal M.Czubaszek

13.10 – Rybnik, Dom Kultury Niedobczyce

17.10 – Olsztyn, CEiK

18.10 – Gdańsk, Stary Maneż

19.10 -Gorzów Wlkp, Teatr im. J. Osterwy

25.10 – Warszawa, Niebo

26.10 – Katowice Rialto

8.11 – Przybysławice, Dwór na Wichrowym Wzgórzu

9.11 – Wałbrzych, A’Propos

10.11 – Łódź Wytwórnia

15.11 – Poznań, Próżność

17.11- Kraków, ZetPeTe

22.11 – Lublin, Klub Dom Kultury

23.11 – Gomunice, Bogart

29.11 – Grudziądz, Akurat

 mat. prasowe


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Błażej królredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--