Kinga Dębska i Zbigniew Domagalski zaprezentują film „Zabawa, zabawa”, Paweł Borowski spotka się z publicznością po głośnym filmie „Ja teraz kłamię”, Kalina Alabrudzińska i Piotr Pacek będą przekonywać, że „Nic nie ginie”, a Piotr Dylewski i Magdalena Celmer zaproszą na „Zgniłe uszy”. Bogaty programowo poniedziałek na Letniej Akademii Filmowej zakończy koncert zespołu VHS. 


 


 

Byli Marian Dziędziel i Lech Dyblik, Xawery Żuławski i Sebastian Fabijański, Grażyna Błęcka-Kolska i Magdalena Łazarkiewicz. Byli świetni filmowi twórcy, była doskonała festiwalowa publiczność. Za nami intensywny weekend otwarcia jubileuszowej Akademii Filmowej, przed nami równie ciekawy festiwalowy poniedziałek. 

 

Zgniłe uszy” w reż. Piotra Dylewskiego to opowieść o wczesnym kryzysie małżeńskim, spowodowanym niespełnionymi oczekiwaniami i brakiem komunikacji. Janek i Marzena mierzą się ze swoimi najskrytszymi demonami pod okiem niekonwencjonalnego terapeuty, któremu plan terapii wymyka się spod kontroli. Film ten miał swoją premierę w czerwcu na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” i dostał nagrodę za scenariusz (za „twórcze, sprawne wodzenie widza za nos i wytarganie za uszy”). Po projekcji odbędzie się spotkanie z Piotrem Dylewskim i Magdaleną Celmer, współautorką scenariusza, które poprowadzi Ryszard Jaźwiński, dyrektor artystyczny LAF

 

Nic nie ginie” – przekonywać będą zwierzyniecką publiczność reżyserka filmu opowiadającego o ludziach, którzy nie chcą poddawać się zmianom, Kalina Alabrudzińska           i aktor Piotr Pacek.

 

Ten film zapowiadany jest jako „sensacyjny, thriller, sci-fi”. W obsadzie: gwiazdy. „Ja teraz kłamię” w reż. Pawła Borowskiego. O czym opowiada? Troje celebrytów bierze udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show "Konfesjonał Gwiazd". Wierzą, że zwycięstwo przyniesie im wielkie pieniądze i pomoże zrealizować marzenia. Projekcja tego filmu dziś (poniedziałek) w Kinie Skarb. Początek – o 20.00. Film jest pokazywany w cyklu „Łukasz Maciejewski zaprasza”, więc po filmie z reżyserem Pawłem Borowskim rozmowę poprowadzi krytyk filmowy Łukasz Maciejewski. 

Miło nam poinformować, że w poniedziałkowy wieczór odbędzie się dodatkowa projekcja filmu „Zabawa, zabawa” w reż. Kingi Dębskiej. Traktuje on o problemie alkoholizmu wśród kobiet. „Zabawa, zabawa” wygrała m.in.  festiwal OFF CAMERA i zdobyła tam również Nagrodę Publiczności. Jak na film zareaguje LAF-owa publiczność? Okaże się dziś wieczorem. Początek projekcji o 20.30 w Kinie SALTO. Co ważne: swoją obecność po seansie zapowiedzieli sama reżyserka Kinga Dębska oraz producent Zbigniew Domagalski. Drugi pokaz tego tytułu – już wg programu – w środę 14 sierpnia, a po nim spotkanie z aktorką Barbarą Kurzaj

 

W poniedziałek uczestnicy Letniej Akademii Filmowej mogą zobaczyć również m.in. przedpremierowo „Ponad siłę” w reż. naszego specjalnego gościa z Islandii Baldvina Zophoniassona, „Gloria Bell” Sebastiana Lelio z Julianne Moore w roli głównej czy „Good morning, Babylon” P. i V. Tavianich. 

 

Na zakończenie dnia – po Kinie Nocnym w browarze - koncert zespołu VHS. Początek o północy.

 

Szczegółowy program 20. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu na www.laf.org.pl. O wszelkich zmianach informujemy na profilu FB wydarzenia. Tam też relacje foto i video z wydarzeń. 

 

Tekst i foto: mat. prasowe

 

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
LAFredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--