25. WIOSNA FILMÓW

Znany jest już cały PROGRAM Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, który odbędzie się w Warszawie w dniach 5 - 14 kwietnia. Festiwal będzie odbywał się w dwóch warszawskich kinach studyjnych: Amondo oraz Elektroniku.

Właśnie ruszyła również sprzedaż biletów w kinie Amondo. Bilety na festiwal można kupować zarówno przez Internet jak i w kasach obu kin.
Jak co roku na widzów czeka sporo wrażeń filmowych. W programie WIOSNY FILMÓW znajdzie się 60 filmów, z czego ponad 20 to polskie premiery i przedpremiery. Przewidziane są również spotkania z twórcami. 

Bilet na każdy seans to koszt 12 złotych. 

Swoją polską premierę podczas festiwalu będzie mieć dramat "Trafikant", w którym jedną ze swoich ostatnich ról zagrał wybitny aktor Bruno Ganz. To oparta na bestsellerowej powieści autorstwa Roberta Seethalera wzruszająca historia niezwykłej przyjaźni młodego chłopaka z twórcą psychoanalizy Zygmuntem Freudem na tle okupowanego przez nazistów Wiednia. Film nominowany był w czterech kategoriach do Austriackich Nagród Filmowych 2019.
Tę premierę widzowie będą mogli zobaczyć w Amondo.

Kolejną polską premierą w kinie Amondo będzie polski dokument "Pani na Korczewie". Opowieść o Beacie Ostrowskiej - Harris, spadkobierczyni niegdyś magnackiej fortuny, która podczas wojny jako dziecko opuściła Polskę z rodzicami. Po 50 latach wróciła z emigracji wraz ze swoją angielską rodziną i odzyskiwała mozolnie resztki majątku: zdewastowany pałac i zarośnięty park, zabudowania gospodarcze oraz skradzione listy Norwida do jej prababki Joanny Kuczyńskiej, adresatki wiersza „Pani na Korczewie”. 

Wśród premier, które będzie można zobaczyć w kinie Elektronik m.in. zdobywca Złotego Niedźwiedzia na ostanim Berlinale - dramat "Synonimy", najnowszy film Floriana Henckela von Donnersmarcka, reżysera głośnego "Życia na podsłuchu" - "Obrazy bez autora", najnowszy film z Catherine Deneuve oraz jej córką Chiarą Mastroianni - "Pamiątki Claire Darling" oraz komedia kryminalna w stylu powieści Agathy Christie - "Tajemnica Henriego Picka".

Przedpremierowo na festiwalu będzie można zobaczyć m.in. francuski dramat wojenny "Ocalić i zginąć". Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami przebój kin francuskich 2018 ze znakomitą rolą gwiazdy ,,Yves Saint Laurenta” i "Obietnicy poranka" Pierre’a Niney’a

Przed premierą kinową widzowie WIOSNY FILMÓW zobaczą także francusko - turecką koprodukcję "Dzika grusza". Film prezentowany był m.in. w Konkursie Głównym MFF w Cannes 2018, a także na festiwalach w Gandawie, Oslo, Sewilli i Jerozolimie.

Kolejną przedpremierą będzie głośny rumuński film w reżyserii Radu Jude "Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy", który był kandydatem do Oscara i zdobył w Karlowych Warach Kryształowy Glob oraz nagrodę Label Europa Cinemas dla najlepszego filmu europejskiego. 

Pełny program oraz opisy filmów prezentowanych podczas tegorocznej WIOSNY FILMÓW dostępne są na stronie festiwalu http://www.wiosnafilmow.pl 
oraz na stronach kin: ELEKTRONIK http://kinoelektronik.pl i AMONDO http://kinoamondo.pl


ORGANIZATOREM 25. FESTIWALU FILMOWEGO WIOSNA FILMÓW
jest Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych „Ruchome Obrazy”


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Kino Amondo Wiosna filmówredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--