Już w najbliższy poniedziałek, 25 marca br. spotkaniem z Tomaszem Raczkiem i seansem filmu „Złodziejaszki” warszawskie kino Helios dołączy do cyklu Kino Konesera. To wyjątkowe pokazy kina niezależnego, filmów wybitnych reżyserów i produkcji nagradzanych na międzynarodowych festiwalach.

 


Kino Helios w Blue City zaprosi widzów w poniedziałek, 25 marca br. o godz. 18:30 na uhonorowany Cezarem, Złotą Palmą na festiwalu w Cannes oraz nominowany do Oscara poruszający dramat „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy. Film opowiada historię kilkupokoleniowej rodziny utrzymującej się z prac dorywczych i drobnych kradzieży. Ich życie zmienia się wraz z przyjęciem pod dach bezdomnej dziewczynki i ujawnieniem głęboko skrywanych rodzinnych sekretów.

Seans będzie połączony ze spotkaniem z Tomaszem Raczkiem, wybitnym krytykiem filmowym i ambasadorem cyklu Kino Konesera, który przed filmem zapowie seans oraz opowie w kilku słowach o idei cyklu. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem widzów.

Bilety dostępne są na stronie Helios.pl oraz w kasach kina.

Projekcje w ramach cyklu Kino Konesera odbywają się w sieci kin Helios kilka razy w miesiącu i prezentują niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem lub filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Wyświetlane historie mają nie tylko uprzyjemnić czas, ale również wzbogacić o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne. Więcej informacji o cyklu: Helios.pl/57,Warszawa/KinoKonesera.

Kino Helios w Blue City to 47. obiekt sieci w Polsce i najnowsze kino na mapie stolicy. Najnowocześniejszy multipleks w kraju to wyjątkowe połączenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych z magią kultowych stołecznych kin. W 8 kameralnych salach znajdują się miejsca dla ponad 860 widzów. Jako pierwsze w Polsce, kino może poszczycić się projekcjami w innowacyjnej technologii laserowej Christie RealLaser™. Ponadto multipleks jest wyposażony w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, dźwięk cyfrowy Dolby Atmos, rozdzielczość obrazu Christie 4K oraz technologię DepthQ 3D. W kinie znajdują się trzy sale Helios Dream z fotelami z elektryczną regulacją oparcia i podnóżka.

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Aby wziąć udział w konkursie, przesyłajcie na adres marta@kulturalnie.waw.pl wiadomość z odpowiedzią na pytanie: kto jest ambasadorem cyklu "Kino konesera" w Kinie Helios? W temacie wiadomości wpisujcie "Kino koneserea", na odpowiedzi czekamy do poniedziałkowego południa, przed 13:00 jedna spośród osób, które to uczynią, otrzyma mailowe powiadomiene o wygranej. Powodzenia!

 


comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Kino Helios Tomasz Raczek--