Biegnij, spaceruj, kibicuj!- Biegnij Warszawo 2010

      W niedzielę, 3 października br., w samo południe rozpocznie się  największa w Europie Środkowej impreza biegowa – Biegnij Warszawo 2010. Towarzyszyć jej będzie akcja „Maszeruję-Kibicuję”, zorganizowana w ramach World Walking Day. A wszystko po to, by promować sport i aktywny tryb życia wśród warszawiaków.

      Tegoroczny bieg jest drugą edycją Biegnij Warszawo. Ubiegłoroczna uznana została Imprezą Roku podczas Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2009 r. Wzięło w niej udział prawie 7 tysięcy uczestników w niebieskich koszulkach. W tym roku kolorem biegu będzie zieleń, a hasłem „Zielone światło dla biegania”. Weźmie w nim udział ok. 10 tysięcy osób (taki jest górny limit). Dotychczas zarejestrowało się już ponad 5 tysięcy uczestników. Będą musieli przebiec 10 km, a mają na to dwie godziny. Każdy z biegaczy otrzyma numer startowy z zamontowanym w nim specjalnym czipem rejestrującym czas. Każdy, kto ukończy bieg otrzyma medal okolicznościowy, a najlepsi nagrody pieniężne. Równocześnie odbędzie się akcja „Maszeruję-Kibicuję” dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli, lub nie będą czuli się na siłach pobiec. Jej uczestnicy (w niebieskich koszulkach) przejdą 5 km zataczając pętlę wyznaczoną obok trasy biegu. Na ich czele będzie szedł Grzegorz Sudoł – tegoroczny vice Mistrz Europy w chodzie na 50 kilometrów. W marszu weźmie udział również Robert Korzeniowski, wielokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i Europy w chodzie. „Maszeruję-Kibicuję” odbędzie się w ramach Światowego Dnia Marszu (World Working Day) – inicjatywy organizowania imprez marszowych corocznie w pierwszy weekend października. Zarówno Biegnij Warszawo jak i towarzysząca jej „Maszeruję-Kibicuję” mają za zadanie upowszechnianie kultury fizycznej i propagowanie aktywnego, zdrowego trybu życia. Udział w nich to przede wszystkim przygoda, wspólna zabawa i spory zastrzyk pozytywnej energii. Patronatem honorowym objęła imprezę Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz. Na konferencji prasowej poświęconej Biegnij Warszawo 2010 organizatorzy przekazali Pani Prezydent koszulkę z nr 1. Swoją obecnością zaszczycili dziennikarzy wielcy polscy sportowcy, którzy popierają ideę tej imprezy i zamierzają ją bardziej lub mniej aktywnie wesprzeć: Irena Szewińska, Robert Korzeniowski, Andrzej Supron, Jacek Wszoła, Anita Włodarczyk i Grzegorz Sudoł.

     Bieganie jako sport jest coraz bardziej popularne wśród warszawiaków. Brakuje co prawda bezpiecznych miejsc do tego przeznaczonych, konieczna jest modernizacja stadionów, urządzanie specjalnych ścieżek, niemniej jednak widok ludzi biegających, czy uprawiających nordic walking jest coraz częstszy. Taka aktywność poprawia kondycję, zdrowie i odporność.

     Osoby, które chcą wziąć udział w Biegnij Warszawo lub „Maszeruję-Kibicuję” mają jeszcze czas, by się zarejestrować. Informacje jak to zrobić i inne dotyczące imprezy znajdziecie na www.biegnijwarszawo.pl

Tekst i foto: Ewa Balana

 

 

 

Od lewej: Bogusław Mamiński (Dyrektor Biegnij Warszawo), Robert Korzeniowski (czterokrotny Mistrz Olimpijski w chodzie), Adam Giersz (Minister Sportu i Turystyki), Irena Szewińska (siedmiokrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, członkini MKOL), Wiesław Wilczyński (Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy)

Bogusław Mamiński i Przemysław Babiarz

 

Robert Korzeniowski

Irena Szewińska

Andrzej Person (Senator RP), Jacek Wszoła (medalista Igrzysk Olimpijskich, rekordzista świata w skoku wzwyż), Andrzej Supron (Mistrz Świata i Europy, wicemistrz olimpijski w zapasach)

Anita Włodarczyk (Mistrzyni Świata i rekordzistka świata w rzucie młotem)

Grzegorz Sudoł (tegoroczny vice Mistrz Europy w chodzie na 50 km) i Robert Korzeniowski

Jacek Wszoła

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Biegnij Warszaworedakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--