"Girl”

przedpremierowy pokaz filmu oraz dyskusja

 

13 marca o godz. 18:30 zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „Girl” Lukasa Dhonta - objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut ostatniego roku już. Po seansie odbędzie się  dyskusja dotycząca seksualności i tożsamości z ekspertkami. Bilety już w sprzedaży!

 

Nominowany do Złotego Globu „Girl” Lukasa Dhonta to subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka. Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia się tożsamości. „Girl” to dojrzałe, poruszające kino o trudnej akceptacji własnego ciała i wyczerpującej walce z jego ograniczeniami, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. W roli tytułowej, nagrodzony w Cannes, zjawiskowy Victor Polster.

 

Po seansie odbędzie się debata, która będzie dotyczyć filmu i tematów których on dotyka: wykluwaniu się tożsamości, otwieraniu na seksualność, pozytywnego podejścia do ciała i o roli rodziny w okresie dorastania dziecka. Rozmowę poprowadzi Aleksandra Nowak - redaktorka magazynów „G’rls ROOM” i „enter the ROOM”, a rozmówczyniami będą:  Dorota Jędrasik - psychoterapeutka, pracującą według metody Lowena oraz Magda Falińska - edukatorka seksualna związana z Grupą Ponton.

 

  1. Lekcja miłości, z której warto robić notatki.
    Anna Tatarska, Vogue

 

  1. „Trudno się otrząsnąć z wrażenia jakie ten film robi, debiut roku!”

Janusz Wróblewski, Polityka

  1. „Lara w "Girl" Lukasa Dhonta tańczy swoje życie. Upada i podnosi się. Jej triumf to triumf woli. Jestem sobą, mogę więcej. Finezyjny film o sile ducha, determinacji i czułości. Bardzo nam wszystkim potrzebny: tutaj i teraz.”
    Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy

  2. „Budzi refleksje i prowokuje do poszukiwania nowych rozwiązań dla społeczeństwa.”

  3. Martyna Janas, MoviewayDorota Jędrasik - psychoterapeutka, pracującą według metody Lowena, która traktuje człowieka holistycznie, zwracając uwagę na związek między ciałem a emocjami. Prywatnie mama dwóch synów.

 

Magda Falińska - edukatorka seksualna związana z Grupą Ponton (grupą która od 2002 roku działa na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej młodzieży)  

 

Aleksandra Nowak - redaktorka magazynów „G’rls ROOM” i „enter the ROOM”, z wykształcenia dziennikarka, zainteresowana szeroko pojętą kulturą, a w szczególności kinem.

 

***

„GIRL” - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

 

13 marca, środa, godz. 18:30

Bilety dostępne on-line lub w kasach kina Praha

*Cena biletu: 23 zł – normalny, 20 zł – ulgowy, 18 zł – posiadacze Karty Praha

 

REZERWACJE BILETÓW, INFORMACJE O WYDARZENIACH:

Kasa kina Praha

ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa

tel.: (22) 343 03 10

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na ten pokaz. Aby wziąć udział w konkursie, przesyłajcie na adres marta@kulturalnie.waw.pl poprawną odpowiedź na pytanie: kto wciela się w rolę tytułową w filmie "Girl"? W temacie wiadomości wpisujcie tytuł filmu. Na zgłoszenia czekamy do czwartku do godziny 14:00, przed 15:00 2 spośród osób, które spełnią warunki konkursu, otrzymają mailowe powiadomienie o wygranej. Powodzenia!


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
girl Kino Praharedakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--