Dzień Kobiet w Praha

przedpremierowe pokazy filmów 8 marca!

 

8 marca kino Praha wraz z dystrybutorem M2Films zaprasza na Dzień Kobiet w Praha. W programie dwa przedpremierowe pokazy filmów kobiecych: „Przedszkolanka” oraz  „Kobieta idzie na wojnę”, a także mnóstwo niespodzianek! Bilety dostępne w kasie kina oraz on-line!

 

W najbardziej kobiecy dzień roku kino Praha zaprasza na seanse filmowe. Dla kobiet i o kobietach. Na ekranie dwie przedpremiery: opowieść o kobiecie ciekawej świata i głodnej życia oraz o tym, co dzieje się, kiedy codzienność nie dostarcza jej dość ekscytujących bodźców w filmie „Przedszkolanka” z zachwycającą Maggie Gyllenhaal w swojej najlepszej roli w karierze. Drugim seansem, jaki przygotowaliśmy jest przedpremierowy pokaz przebojowej komedii, która zelektryzowała publiczność festiwalu filmowego w Cannes i zwycięzca LUX Prize dla najlepszego europejskiego filmu - „Kobieta idzie na wojnę”.  

Pierwszy seans filmowy w dniu 8 marca rozpocznie się o godz. 18:00. Natomiast, by wieczór spędzony w salach kinowych jeszcze bardziej uatrakcyjnić, wraz z Partnerami przygotowaliśmy specjalne nagrody m.in. zestawy kosmetyków, zaproszenia na zabiegi do spa, zaproszenia do restauracji Bosko TuThai i inne.

Partnerami Dnia Kobiet w Praha są:  Bosko TuThai, Stapiz, Sylveco, Vianek, Body Boom, Clochee, Akademia Fryzjerska  Color Art Desirée

 

OGÓLNE INFORMACJE

8 marca, piątek, od godz. 18:00

Ceny biletów: 20 zł normalny

PROGRAM:

Dzień Kobiet w Praha:

8 marca, piątek, godz. 18:00, „Przedszkolanka”, reż. Sara Colangelo, rok produkcji: 2018, czas trwania: 1h 36min. POKAZ PRZEDPREMIEROWY

 

„Przedszkolanka” to opowieść o kobiecie, która pomimo życiowej stabilizacji i rodzinnej rutyny jest wciąż pełna pasji, spragniona wrażeń i intelektualnych bodźców. To także poruszająca i wspaniale opowiedziana historia o o czułości, marzeniach i poszukiwaniu piękna w codzienności, przywołująca na myśl „Patersona” Jima Jarmuscha. 

 

Lisa jest miłośniczką kultury i sztuki, jednak twórczość – mimo usilnych prób – niespecjalnie jej wychodzi. Pewnego dnia słyszy, jak jeden z jej uczniów, Jimmy, recytuje poezję. Uznaje talent chłopca za wielki dar od losu i usiłuje przekonać o tym jego rodziców. Kiedy ci nie wydają się zainteresowani, pogrążona w obsesji na punkcie chłopca przedszkolanka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce... 

 

Recenzent brytyjskiego „Guardiana” przyznał „Przedszkolance” pięć gwiazdek, pisząc, że „to prawdopodobnie jedyny film o poezji z pełnym napięcia zakończeniem prosto z rasowego thrillera”, a „Hollywood Reporter” zachwycił się pięknem drobnych, zaobserwowanych ukradkiem momentów, które składają się na historię wyjątkowej relacji między przedszkolanką a jej kilkuletnim uczniem. Jeannette Catsoulis z "The New York Times" docenia wybitną kreację Maggie Gyllenhaal – pełen suspensu, niejednoznaczny portret kobiety, która nie przestaje zaskakiwać.

 

8 marca, piątek, godz. 20:00, „Kobieta idzie na wojnę”, reż. Benedikt Erlingsson,  rok produkcji: 2018, czas trwania: 1h 41min. POKAZ PRZEDPREMIEROWY

 

Przebojowa komedia, która zelektryzowała publiczność festiwalu filmowego w Cannes i zwycięzca LUX Prize dla najlepszego europejskiego filmu! Jeśli Frances McDormand rzuciła was na kolana w „Trzech billboardach za Ebbing, Missouri”, to Halla udowodni wam, że jedna kobieta wystarczy, żeby wywrócić do góry nogami świat rządzony przez mężczyzn.

 

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „kobieta z gór”, samotnie wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska!

 

Dzień Kobiet w Praha

8 marca, piątek, od godz. 18:00

20 zł – cena biletu normalnego

 

REZERWACJA BILETÓW:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel.: (22) 343 03 10

 

KONKURS! Mamy dla Was po dwa podwójne zaproszenia na te pokazy. Aby wziąć udział w konkursie, zgłaszajcie się w komentarzach pod postem na FB, wpisując tytuł preferowanego filmu (z dwóch powyższech). Przed końcem dnia część spośród osób, które to uczynią, otrzymają na FB powiadomienia o wygranej. Powodzenia!

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
dzien kobiet Kino Praha Przedszkolankaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--