DINO D’SANTIAGO GWIAZDA MUZYKI LUZOFOŃSKIEJ – TRASA KONCERTOWA W POLSCE

LUTOWE KONCERTY W TORUNIU, WARSZAWIE I NIE TYLKO,
A THE ROLLING STONE WŁAŚNIE GŁOSI, ŻE NADSZEDŁ CZAS, GDY DINO PRZYNIESIE ŚWIATU FUNANĘ – MOŻEMY TO SPRAWDZIĆ

Dino d’Santiago to wspaniały młody artysta portugalski, który zaczynał w kościelnych chórach i śpiewał gospel aż na swej drodze spotkał Tito Parisa i w mgnieniu oka stał się jednym z najważniejszych artystów luzofońskich, porzucił soul, odkrył wibrujące w swojej krwi korzenie afrykańskie, pięknie, odważnie i odkrywczo zaczął łączyć tradycyjne morny, koladeiry i fanany z muzyką współczesną, rytmami europejskimi, amerykańskimi.

Pamiętając rolę jaką w jego karierze odegrał Tito, Dino sam udziela się na płytach innych, poszukuje i odkrywa jeszcze młodszych od siebie, szefuje kabowerdyjskim festiwalom i wreszcie i na szczęście nie zapomina o nagrywaniu swoich nowych pieśni – właśnie z najnowszą ich kolekcją przyjeżdża do Polski i przedstawi ją podczas lutowej trasy koncertowej w naszym kraju.  Już 4 lutego wystąpi w Wejherowie, 5.02. w Toruniu, a 7.02. w Warszawie; potem jeszcze w Bielsku-Białej, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie i Łodzi.

Przy okazji recenzji tej płyty The Rolling Stone – jedna z najważniejszych gazet muzycznych na świecie wysnuła koncepcję, że Dino zarazi Ziemię funaną, a on sam tylko potwierdza to zdanie przekornie pozując w koszulce z napisem „Funana to nowy Funk”:

https://www.rollingstone.com/music/music-features/dino-dsantiago-mundu-nobo-como-seria-video-779901/

A nam nie pozostaje nic innego jak sprawdzić to na lutowych koncertach artysty w Polsce!

Dino po raz pierwszy odwiedził Polskę w 2017 roku, otwierał wtedy Siesta Festival
w Gdańsku, dał jednego dnia dwa gorące koncerty w Filharmonii Bałtyckiej i rozkochał zebraną tam polską publiczność.
Wiemy już czego możemy się spodziewać: słońca, energii, gorących uczuć, porywających rytmów i lirycznych chwil. Dino tańczy, śpiewa, kieruje swoim zespołem rozgrzewa publiczność do czerwoności – wszystko to przyda nam się w zimowe lutowe wieczory i doda energii, by przygotować się na kolejną już edycję Gdańsk LOTOS Siesta Festival, który jak zwykle pod koniec kwietnia.

Bilety na koncerty Dino d’Santiago już w ebileteriach.  Zapraszamy!


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Dino Santiato koncert palladiumredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--