Zwierz o kulturze w Praha

STARE PROBLEMY NOWYCH MUZEÓW


Kulturalnie zapraszamy na NOWY CYKL spotkań prowadzony przez absolwentkę historii i socjologi Katarzynę Czajkę-Kominiarczuk znaną internetowej społeczności, jako autorkę bloga kulturalnego  „Zwierz Popkulturalny”. Trzecie spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 23 stycznia (środa), o godz. 19:00. Bilety wkrótce w sprzedaży!


Nowe technologie i idące za tym gruntowne zmiany, jakie nastąpiły na polu pozyskiwania odbiorców, znacząco wpływają na rewolucję cyfrową w obszarach kultury, zmuszając uczestników do głębszego jej odczuwania, wnikliwej obserwacji, wysnuwania wniosków czy wreszcie dyskusji o przyszłości świata kultury w dobie nieustających zmian.


W wybraną środę miesiąca, o godz. 19:00 wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk* i zaproszonymi gośćmi będziemy rozmawiać m.in. o innowacyjności w instytucjach kultury; pozyskiwaniu odbiorców; producentach dóbr kultury uwzględniając zarówno instytucje publiczne, jak i jednostki prywatne, np. twórców angażujących profili na popularnej platformie społecznościowej; multiplikacji doznań; przestrzeniach konsumpcyjnych czy wreszcie komercjalizacji sztuki.


Trzecie spotkanie 23 stycznia (środa) będzie debatą dotyczącą muzeów, ich dostosowaniu do nowych technologii oraz problemów z jakimi się borykają. Do spotkania zaproszeni zostali: Krzysztof Czajka-Kalinowski z Żydowskiego Instytutu Historycznego, Katarzyna Wagner z Muzeum Narodowego oraz Katarzyna Kuzko-Zwierz - kierowniczka Muzeum  Warszawskiej Pragi.
W ostatnich latach w Polsce możemy obserwować pojawianie się nowych placówek muzealnych dostosowanych do wymagań współczesnego zwiedzającego. Czy jednak multimedialne wystawy wystarczają by przyciągnąć uwagę zwiedzających? Jakie jest miejsce muzeów w przestrzeni miejskiej. Czy da się stworzyć pozytywny snobizm na odwiedzanie muzealnych wystaw? Jak uczynić z muzeum coś więcej niż tylko przestrzeń wystawową? Na te i inne tematy będziemy rozmawiać z naukowcami i twórcami oraz pracownikami muzeów warszawskich. *Katarzyna Czajka-Kominiarczukabsolwentka historii i socjologii, od 2009 roku pisze o filmach, serialach              i popkulturze na blogu "Zwierz Popkulturalny", pracuje w Dziale Dokumentacji "Tygodnika Polityka". W 2016 roku opublikowała swoją debiutancką powieść "Dwóch panów z branży" opowiadającą o właścicielach kin             w dwudziestoleciu międzywojennym. Regularnie bierze udział w konwentach, i festiwalach filmowych w całej Polsce. Publikowała na stronach internetowych Polityka.pl oraz w dziale kultury Onet.pl.


***OGÓLNE INFORMACJE:


Zwierz o kulturze w Praha

21 listopada, środa, godz. 19:00

cena biletu – 12,00 zł (normalny), 10,00 zł (posiadacze „Karty Praha”)REZERWACJA /SPRZEDAŻ BILETÓW:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel.: (22) 343 03 10

oraz on-line https://ekobilet.pl/kino-praha

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem. Przed końcem poniedziałku 3 spośród osób, które to uczynią, otrzymają na FB powiadomienia o wygranej. PowodzeniaKategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Kino Praha Zwierz Popkulturalnyredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--