Alan Bennett

KOBIETY BEZ ZNACZENIA

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

obsada: Halina Łabonarska, Małgorzata Niemirska

 

Jedna idzie przez życie bez szmeru, druga wymusza uwagę. Dwie kobiety, bohaterki równoległych monodramów Alana Bennetta, są do siebie skrajnie niepodobne: szara mysz biurowa, zawsze akceptująca swój żywot bez zdarzeń, oraz bezwzględna tropicielka niedoskonałości i niegodziwości wszystkich wokół.

 

Sztuka opowiada o dwóch samotnych kobietach, które nie chcą rozpłynąć się w nicości. Na scenie wybitne aktorki Halina Łabonarska i Małgorzata Niemirska.

Spektakl składa się z dwóch monologów samotnych kobiet („Pani od listów” i „Kobieta bez znaczenia”), będących częściami serii „Gadające głowy” („Talking Heads") brytyjskiego dramaturga Alana Bennetta.  To cykl dwunastu monologów, w których autor stworzył galerię dowcipnych, a jednocześnie wzruszających portretów zwyczajnych ludzi.

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na ten spektakl w terminie 13.12 o 19.30. Aby wziąć udział w konkursie, na adres ewa@kulturalnie.waw.pl przesyłajcie wiadomość z odpowiedzią na pytanie: które znakomite aktorki występują w spektaklu "Kobiety bez znaczenia"? W temacie wiadomości wpisujcie tytuł spektaklu. Czekamy do 7.00, przed 9.00 dwie spośród osób, które udzielą prawidłowej odpowiedzi, otrzymają informację o wygranej. Powodzenia!


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Kobiety bez znaczenia Teatr Dramatycznyredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--