Napełnia entuzjazmem szerzący się od nie tak znowu dawna ozdrowieńczy trend: otóż przestaje się udawać, iż ludzkość, przede wszystkim zaś kobiety, nie ma pryszczy, fałdek, tzw. zbędnego owłosienia czy braku ochoty na wstanie z łóżka w przypływach gorszego nastroju. Albo po prostu gdzieś. W taką ludzką bezpretensjonalną szczerość wpisuje się Iga Chmielewska swoimi rysunkami, a teraz też „Bardzo brzydkim dziennikiem”.

Bardzo ładny „Bardzo brzydki dziennik” oprócz tego, że obfituje w zasłużenie rozsławione rysunki Igi, przeplatany jest jej przekazami tekstowymi. A te utrzymane są w ciepłym, koleżeńskim tonie: tak, jakby zwracała się do Ciebie Twoja przyjaciółka, czy Ty sama w dniach naznaczonych dobrym nastrojem i zadowoleniem z siebie. Ponadto zaś, ta papierowa, przesiąknięta tak urokliwą, jak silną, dziewczęcością papierowa przestrzeń ma odpowiednią ilość miejsc pustych, przeznaczonych na notki, zapiski, plany. Są i „notatki” i „wydatki”, „cele miesiąca” i „wydarzenia”. Tym samym kajet wpisuje się w koncepcję dziennika bullet journal: czyli dającego szerokie pole popisu oraz twórczego manewru: można go zapisywać, kolorować, wyklejać, brokacić, etc. etc.

             

W związku z czym w jego bardzo ładne ramy zamierzam wpisać rozkład mojego żywota w nadchodzącym roku 2019.

Autorka zaś, nie dość że stworzyła dziennik oraz, przez lata, niezliczoną ilość krzepiących, podtrzymujących na duchu, prowokujących uśmiech ale i refleksję, rysunków, to prowadzi także konto na Instagramie. Polecam uwadze, ponieważ Iga nie tylko rysuje tak, że chce się oglądać, ale też opowiada tak, że chce się słuchać.

Marta Popławska (kulturalnie.com)

KONKURS! Mamy dla Was dwa egzemplarze "Bardzo Brzydkiego Dziennika" Igi Chmielewskiej. Aby wziąć udział w konkursie na adres marta@kulturalnie.waw.pl przesyłajcie wiadomość zawierającą odpowiedź na pytanie: czy podejmujesz wyzwania noworoczne - jeśli nie, to dlaczego, a jeśli tak to jakie?:) Odpowiedź powinna mieścić się w 5 zdaniach, a wiadomość mieć w tytule wpisane: "Bardzo Brzydki Dziennik". Spośród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy 2, które szczególnie przypadną nam do gustu, a ich autorki / autorzy otrzymają przed końcem tygodnia wiadomość z prośbą o podanie danych do wysyłki nagrodzy. Powodzenia!

 

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-11-20

ISBN: 978-83-240-5480-0

Liczba stron: 208

Wydawnictwo: Znak Horyzont

Format: 140x205mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Rok wydania: 2018


Kategoria: Lifestyle | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--