TO O NIEJ „BĘDZIE GŁOŚNO!” – PREMIERA ALBUMU I KONCERT MARTY ZALEWSKIEJ W STUDIU CZWÓRKI


W najbliższy piątek 7 grudnia tuż po godzinie 18:00 radiowa Czwórka zaprasza na koncert promujący debiutancki krążek Marty Zalewskiej – laureatki drugiej odsłony konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Koncert odbędzie się w dniu premiery płyty, która ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. 

Wydaj płytę z Będzie Głośno!” – pod takim hasłem radiowa Czwórka promuje młodych muzyków, którzy nie mają jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. W drugiej odsłonie konkursu wzięło udział 169 artystów. Łącznie zgłoszono ponad 1000 piosenek w niemal wszystkich gatunkach muzycznych. Tym razem najlepsza okazała się Marta Zalewska – multiinstrumentalistka i wokalistka. Ponadto dwa zespoły zostały wyróżnione koncertami w Czwórce – Szpilersi i Pomponika. Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufundowało dwie dodatkowe nagrody dla autora muzyki – w tej kategorii otrzymał duet Pomponika. Z kolei nagrodę za teksty otrzymała Aga Czyż.

Czuję się bardzo szczęśliwa. Wydanie autorskiej płyty to było coś, o czym marzyłam najbardziej całe moje muzyczne życie, a że w zasadzie z muzyką mam bardzo dużo wspólnego odkąd tylko cokolwiek pamiętam, to naprawdę jest bardzo ważna chwila i wszystko, co się teraz dzieje, przeżywam chyba razy dwa. Chciałam więcej i mam – powiedziała Marta Zalewska podczas premierowego spotkania w Czwórce. To jest naprawdę wyjątkowo uzdolniona osoba. Pisze piękne teksty, z takim cudownym przesłaniem. Bardzo ważnym – tak o twórczości Marty mówiła Urszula Dudziak. – Głos ma po prostu niezwykły. Często mam problem, że słucham wokalistów i nie rozumiem, co oni śpiewają. Marta ma taką rewelacyjną dykcję. Czasem mówię o „Hendrixie w spódnicy”, Ty jesteś też Princem w spódnicy. Jest to naprawdę niezwykła postać, która ma wszystko. Tak, jakby Pan Bóg się zamyślił i dał jej za dużo – dodała wokalistka.

Marta Zalewska jest nie tylko wokalistką i multinstrumentalistką z klasycznym wykształceniem, ale również autorką tekstów. Doświadczenie zbierała grając m.in. z Kayah, Krystyną Prońko i zespołami muzyki dawnej Canor Anticus oraz Ars Nova. Otrzymała wiele nagród zarówno jako wokalistka, jak i skrzypaczka. Punktem zwrotnym w jej karierze był udział w konkursie debiutów podczas festiwalu w Opolu w 2016 roku. Dostała także angaż do spektaklu Teatru Roma „Once” polskiej premiery nagradzanego na całym świecie musicalu. Marta od dziecka fascynuje się latami 60. i ruchem hipisowskim.

Podczas piątkowego koncertu, który poprowadzi Damian Sikorski – dziennikarz muzyczny Czwórki, autor audycji „Będzie Głośno!”, publiczność usłyszy m.in. utwór „Więcej”, który znalazł się w nowościach Listy Przebojów Programu 3. Klip do piosenki w reżyserii Piotra Pluty i Kasi Kornelii Kowalczyk powstał we współpracy ze Szkołą Teledysków, Fundacją Inicjatyw Kulturalnych „Plaster” i radiową Czwórką. Teledysk można zobaczyć pod adresem: youtube.com/watch?v=95ddDp6UeYg.

Koncert promujący debiutancki krążek Marty Zalewskiej odbędzie się 7 grudnia w studiu Czwórki przy Al. Niepodległości 77/85 w Warszawie. Transmisja wydarzenia dostępna będzie w systemie cyfrowym DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, a streaming zostanie udostępniony na Facebooku Czwórki.

Mat. prasowe

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Czwórka Marta Zalewskaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--