Zwierz o kulturze w Praha

TECHNOLOGIA A KULTURA. ZBLIŻENIE CZY DYSTANS


Kulturalnie zapraszamy na NOWY CYKL spotkań prowadzony przez absolwentkę historii i socjologii Katarzynę Czajkę-Kominiarczuk znaną internetowej społeczności jako autorka bloga kulturalnego  „Zwierz Popkulturalny”. Drugie spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 21 listopada (środa), o godz. 19:00. Bilety już w sprzedaży!


Nowe technologie i idące za tym gruntowne zmiany, jakie nastąpiły na polu pozyskiwania odbiorców, znacząco wpływają na rewolucję cyfrową w obszarach kultury, zmuszając uczestników do głębszego jej odczuwania, wnikliwej obserwacji, wysnuwania wniosków czy wreszcie dyskusji o przyszłości świata kultury w dobie nieustających zmian.


W wybraną środę miesiąca, o godz. 19:00 wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk* i zaproszonymi gośćmi będziemy rozmawiać m.in. o innowacyjności w instytucjach kultury; pozyskiwaniu odbiorców; producentach dóbr kultury uwzględniając zarówno instytucje publiczne, jak i jednostki prywatne, np. twórców angażujących profili na popularnej platformie społecznościowej; multiplikacji doznań; przestrzeniach konsumpcyjnych czy wreszcie komercjalizacji sztuki.


Drugie spotkanie 21 listopada (środa) będzie dotyczyło nowych technologii, dokładniej tego, czy one nas zbliżają czy też oddalają od kultury.  Gośćmi zaproszonymi do udziału w debacie są: Magdalena Adamus - autorka kanału Catus Geekus i tłumaczka audiowizualna, Magdalena Stępień - autorka bloga Tattwa oraz Bartosz Staszczyszyn - krytyk filmowy.


Netflix, Spotify, Amazon – dzięki nowoczesnym technologiom dostęp do kultury staje się dziś łatwiejszy niż kiedykolwiek. Jednocześnie ułatwienia w korzystaniu z nowych zdobyczy technologicznych sprawiają, że coraz rzadziej odwiedzamy kino, oglądamy serial z przyjaciółmi, czy idziemy do księgarni. Czy technologie tylko zapewniają nam szerszy dostęp do kultury, czy dystansują nas do jej wspólnego odbierania. Czy algorytmy poszerzają nasze horyzonty czy pokazują tylko to, co już znamy. O jasnych i tych nieco ciemniejszych stronach dostępu do kultury za pomocą nowych technologii porozmawiamy w czasie dyskusji panelowej.


*Katarzyna Czajka-Kominiarczukabsolwentka historii i socjologii, od 2009 roku pisze o filmach, serialach              i popkulturze na blogu "Zwierz Popkulturalny", pracuje w Dziale Dokumentacji "Tygodnika Polityka". W 2016 roku opublikowała swoją debiutancką powieść "Dwóch panów z branży" opowiadającą o właścicielach kin             w dwudziestoleciu międzywojennym. Regularnie bierze udział w konwentach, i festiwalach filmowych w całej Polsce. Publikowała na stronach internetowych Polityka.pl oraz w dziale kultury Onet.pl.

***


OGÓLNE INFORMACJE:


Zwierz o kulturze w Praha

21 listopada, środa, godz. 19:00

cena biletu – 12,00 zł (normalny), 10,00 zł (posiadacze „Karty Praha”)

 

 

KONKURS! Mamy dla Was zaproszenia na to wydarzenie! Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem na FB, dwie spośród osób, które to uczynią, otrzymają w środę powiadomienia o wygranych. Powodzenia!
 Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Kino Praha Zwierz Popkulturalnyredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--