SEN NOCY LETNIEJ, William Shakespeare

przekład: Konstanty Ildefons Gałczyński

Scena im. G. Holoubka
premiera: 12.10.2018 r.

reżyseria: Gábor Máté

 Noc, która miesza wszystko ze wszystkim, świat ludzi i elfów, odmienia uczucia, a nadchodzący sen odkrywa prawdziwe namiętności. We współczesnej interpretacji węgierskiego reżysera Gábora Máté śmiech przeplata się z jednak z goryczą. W tej opowieści do głosu dochodzą obsesje, niespełnione nadzieje i wyuzdane pragnienia. Szczególnie, że w zdobywaniu miłości wszystkie chwyty są dozwolone, a walka o nią bywa bezwzględna.

 Mistrzowska mieszanka tego co okrutne i zabawne, magiczne i bezwstydne sprawia, że „Sen nocy letniej” po czterech stuleciach wymyka się jednoznacznej interpretacji i wciąż jest najchętniej wystawianą sztuką Szekspira.

czas trwania: 2 godz. 40 min ( z przerwą)

 


 

KONKURS! Mamy dla Was zaproszenia na ten spektakl, 13.11.2018 (wtorek) o godzinie 19:00, grany na scenie im. G. Holoubka, PKiN. Aby wziąć udział w konkursie, zgłaszajcie się w komentarzach pod postem na FB. Przed końcem dnia 2 spośród osób, które to uczynią, otrzymają na FB powiadomienia o wygranej. Warunkiem udziału w konkursie jest lubienie na FB bloga Kulturalnie. Powodzenia!

 

Spektakl przeznaczony dla widzów od 16 roku życia. Zawiera sceny odnoszące się do zachowań seksualnych i przemocy, które mogą zostać uznane za kontrowersyjne. Wszelkie sceny przedstawione w spektaklu są odzwierciedleniem wyłącznie wizji artystycznej.

fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

 

 

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Sen Nocy Letniej Teatr Dramatycznyredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--