Dzieciaki z nosem w ekranie to co raz częstszy widok. I nie ma się co dziwić, oglądanie filmów lub granie jest często bardziej atrakcyjne niż jakakolwiek inna rozrywka. Tak było dotychczas, ale może się to zmienić razem z nowymi zajęciami łączącymi w sobie gry komputerowe, szachy, nerfy, sport i zabawę.  Jak to możliwe? Na to pytanie odpowiada twórca zajęć Epic Nerf – Jacek Parczewski.

 

 

 

Epic Nerf – to przede wszystkim połączenie dwóch rzeczy – zabawek Nerf za pomocą których strzela się piankowymi pociskami i Epic Sports – organizacji promującej nowoczesne formy sportu takie jak paintball i Nerf.

 

Co to jest Nerf?

Nerf to kolorowe wyrzutnie strzałek zrobionych z pianki. Całkowicie bezpieczne, niesamowicie popularne wśród dzieci w wieku 6-14 lat. Na świecie zamiłowanie do NERFów nie ogranicza się tylko do dzieci -  w regularnych bataliach na boiskach i w parkach miejskich biorą udział młodzież i dorośli obojga płci, znajdujący super odskocznię od codzinnych zajęć.

 

- Wszędzie znajduję te Twoje strzałki!
W Polsce Nerfy są bardzo popularne, ale raczej w domu. Rzadko kiedy można zobaczyć dzieciaki strzelające do siebie na podwórku. Jedynym problemem z Nerfem w domu jest to, że nawet jeśli ma się rodzeństwo zabawa szybko się kończy – wystarczy zestrzelić ulubiony kwiatek mamy, stłuc szklankę, albo po raz kolejny zapchać odkurzacz strzałką i nagle strzałki znikają, Nerfy się psują i nie wiedzieć kiedy, lądują w szafie. Sami jesteśmy rodzicami więc rozumiemy takie decyzje ;). A co gdyby zamiast szlabanów, dać dziecku to czego tak bardzo chce? Co jeśli oprócz miejsca do strzelania z Nerfów, umożliwić rozwój analitycznego myślenia, sprawności fizycznej, koordynacji i umiejętności pracy w zespole? Tak tak, to wszystko i więcej jest możliwe w bezpiecznych warunkach na zajęciach Epic Nerf.

 

Trochę jak gry

Dzieci co raz więcej czasu spędzają przed ekranami grając w gry – nie ważne czy jest to telefon, tablet, komputer czy konsola. Gry są tak wciągające, że dzieciaki zapominają o całym świecie i potrafią spędzić przed nimi długie godziny. Nie ma się co dziwić – gry komputerowe są dużo lepsze niż np. filmy czy książka. Wystarczy wyobrazić sobie losy swojego ulubionego bohatera z książki, które przeżywamy samemu, mając realny wpływ na to co się dzieje. Dodatkowo podróżujemy przez piękne światy w świetnej oprawie graficznej, rozwijając refleks, spryt i masę innych umiejętności przydatnych w dorosłym życiu. Ciężko rywalizować z takim pakietem doświadczeń. Dlatego nasze zajęcia nie rywalizują z grami, ale się z nimi uzupełniają. Strzelanie do celów, oraz do siebie na zajęciach pozwala przeżywać podobne emocje do tych, przeżywanych podczas grania. Jest szybkość, spryt i refleks. To czym się różnimy od gier, to fakt że dodaliśmy do tego ruch i sportowe podejście. Każde zajęcia zaczynamy od rozgrzewki, i wszystkie ćwiczenia są w ruchu. Dzięki temu oprócz tego że dzieci są zadowolone, dbają o rozwój fizyczny i kondycję.

 

Trochę jak szachy

Rozgrywka EPIC Nerf odbywa się w jednym z kilku trybów – również znanych z gier komputerowych. Może to być zdobycie flagi, dominacja nad strefą, zdobywanie punktów, etc. Każdy z nich wymaga odpowiedniej strategii, planu i współpracy między graczami. Przygotowanie takich planów również jest częścią zajęć. Wyznaczamy atakujących, obrońców i wsparcie. Ustalamy jaką mamy strategię na daną rozgrywkę. Tak jak w szachach, każda rola ma swoje zadanie w rozgrywce. Możemy nastawić się na atak, bądź zastawić pułapkę taktyczną. Trzeba reagować na zagrania przeciwnika, a bez współpracy trudno będzie wygrać. Te wszystkie elementy pozwalają dzieciom rozwijać umiejętność podejmowania decyzji, analitycznego myślenia i przyzwyczaja do pracy w grupie.

 

Sport to zdrowie – zwłaszcza teraz!

Co raz więcej dzieci boryka się z nadwagą, która w przyszłości może spowodować wystąpienie poważnych chorób. Przyczynia się do tego nie tylko źle zbilansowana dieta, ale również wyższość rozrywki stacjonarnej nad ruchową. Co raz więcej dzieci spędza czas z rówieśnikami w domu, grając w gry lub oglądając filmiki na YouTube. To duża konkurencja dla klasycznych zajęć sportowych, ale ruszać się trzeba. Jeśli nie zasiejemy w dzieciach nawyku do ruchu teraz, będzie to dużo trudniejsze w przyszłości. Rodzice mają bardzo szeroką ofertę zajęć – yoga, crossfit, zumba, bieganie – wszystkie te formy spędzania czasu wolnego pomagają rodzicom zadbać o siebie. Niestety jeśli chodzi o dzieci dużo lepsze atrakcje pojawiają się w komórce, niż na żywo.
„A może chciałbyś / chciałabyś chodzić na zajęcia sportowe z Nerfami?” - spróbujcie zadać takie pytanie swoim dzieciom. Gwarantuję że przynajmniej się zainteresują. O ich sprawność zadbamy my na zajęciach :) Oprócz sportowej rozgrzewki i rozciągania, zajęcia obejmują wzmocnienie całego ciała.

 

Dlaczego zajęcia Epic Nerf są takie fajne?

Na zajęciach Epic Nerf każdy dostaje blaster Nerf, okulary i stawia czoła przeciwnikowi po drugiej stronie boiska. Bieganie, czołganie się, częsta zmiana pozycji i wychyły zza przeszkód gwarantują trening ogólnorozwojowy całego ciała. Dodatkowo ćwiczymy koordynację wzrokowo-ruchową, celność, motorykę małą (m.in. poprzez przeładowywanie Nerfów), pamięć mięśniową i wzrokową. Taki trening rozpoczęty rozgrzewką zadba o kondycję fizyczną dziecka w zdrowym otoczeniu i pokona opory przed regularnymi zajęciami sportowymi.
Emocje, których dostarczy godzina zajęć z Nerfem w ręku spowodują, że ciężko będzie dzieci zabrać z boiska :)

 

Trening charakteru:

Rozumiemy, że dzieci potrzebują zróżnicowanych, angażujących i motywujących zajęć dlatego połączyliśmy ulubioną zabawkę dzieci z grami rozwijającymi ciało i umysł. Zamiast z tym walczyć, pokazujemy, że zajęcia Nerf są równie, jeśli nie bardziej emocjonujące co granie na telefonie. Akceptujemy to, że nasze dzieci żyją w innych czasach i mają dużo więcej opcji rozrywki cyfrowej ,która wciąga ich na całego. Dlatego na naszych zajęciach skupiamy się na jednej rzeczy na raz i stosując bardzo jasne reguły korzystania z Nerfów uczymy ich cierpliwości i wytrwałości.

 

5w1 – formuła, która zachwyci Twoje dziecko

Podsumowując, mamy gry komputerowe, szachy, zabawę, Nerfy i sport zamknięte w 60minutowych zajęciach. Wszystko prowadzone profesjonalnie ze sportowym zacięciem, cierpliwością i wytrwałością. Nasi podopieczni chcą chodzić na nasze zajęcia :) Jeśli jeszcze czymś możemy państwa przekonać do zapisów, zapraszam do kontaktu.

Co o zajęciach mówi ich twórca:
Popytałem znajomych i okazuje się, że praktycznie każdy młody człowiek przechodzi przez dłuższe, lub krótsze zamiłowanie do strzelania. Pistoletem może być palec, patyk, pistolet na wodę, na kulki i wiele, wiele innych sprzętów, ograniczeniem wydaje się być tylko kreatywność dziecka


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Informacje prasowe | Cena: 
Kolportaż: 
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--