Zwierz o kulturze w Praha

INAUGURACJA NOWEGO CYKLU


Kulturalnie zapraszamy na NOWY CYKL spotkań prowadzony przez absolwentkę historii i socjologii Katarzynę Czajkę-Kominiarczuk znaną internetowej społeczności jako autorka bloga kulturalnego  „Zwierz Popkulturalny”. Pierwsze spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 24 października (środa), o godz. 19:00. Bilety już w sprzedaży!

 Nowe technologie i idące za tym gruntowne zmiany, jakie nastąpiły na polu pozyskiwania odbiorców, znacząco wpływają na rewolucję cyfrową w obszarach kultury, zmuszając uczestników do głębszego jej odczuwania, wnikliwej obserwacji, wysnuwania wniosków czy wreszcie dyskusji o przyszłości świata kultury w dobie nieustających zmian.


W wybraną środę miesiąca, o godz. 19:00 wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk* i zaproszonymi gośćmi będziemy rozmawiać m.in. o innowacyjności w instytucjach kultury; pozyskiwaniu odbiorców; producentach dóbr kultury uwzględniając zarówno instytucje publiczne, jak i jednostki prywatne, np. twórców angażujących profili na popularnej platformie społecznościowej; multiplikacji doznań; przestrzeniach konsumpcyjnych czy wreszcie komercjalizacji sztuki.


Pierwsze spotkanie 24 października (środa) zapoczątkuje dyskusja o kinematografii. Wśród zaproszonych gości pojawią się: autorka bloga Skrawki Kina – Natalia Mituniewicz, dziennikarz kulturalny – Kamil Śmiałkowski oraz doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej – Klaudia Rachubińska.


Badania wskazują, że w ostatnich latach Polacy kupują coraz więcej biletów do kina. Polskie i zagraniczne produkcje biją rekordy popularności. Ale czy umiemy o kinie rozmawiać? Czy do rozmowy potrzebne są specjalne kompetencje? A jeśli tak to jak ich nabrać, skoro edukacja filmowa kuleje. Czy "szary widz" potrzebuje nowego języka by mówić o kinie? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w czasie dyskusji panelowej z udziałem krytyków, blogerów, i naukowców.


*Katarzyna Czajka-Kominiarczukabsolwentka historii i socjologii, od 2009 roku pisze o filmach, serialach              i popkulturze na blogu "Zwierz Popkulturalny", pracuje w Dziale Dokumentacji "Tygodnika Polityka". W 2016 roku opublikowała swoją debiutancką powieść "Dwóch panów z branży" opowiadającą o właścicielach kin             w dwudziestoleciu międzywojennym. Regularnie bierze udział w konwentach, i festiwalach filmowych w całej Polsce. Publikowała na stronach internetowych Polityka.pl oraz w dziale kultury Onet.pl.


***OGÓLNE INFORMACJE:


Zwierz o kulturze w Praha

wybrane środy miesiąca, godz. 19:00

cena biletu – 12,00 zł (normalny), 10,00 zł (posiadacze „Karty Praha”)
PROGRAM:


FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIAŁEM – CZY POTRAFIMY ROZMAWIAĆ O KINEMATOGRAFII?

24.10.2018 I środa I 19:00

Badania wskazują, że w ostatnich latach Polacy kupują coraz więcej biletów do kina. Polskie i zagraniczne produkcje biją rekordy popularności. Ale czy umiemy o kinie rozmawiać? Czy do rozmowy o kinie potrzebne są specjalne kompetencje? A jeśli tak to jak ich nabrać, skoro edukacja filmowa kuleje. Czy "szary widz" potrzebuje nowego języka by mówić o kinie? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w czasie dyskusji panelowej z udziałem krytyków, blogerów, i naukowców.


TECHNOLOGIA, A KULTURA. ZBLIŻENIE CZY DYSTANS

21.11.2018 I środa I 19:00

Netflix, Spotify, Amazon – dzięki nowoczesnym technologiom dostęp do kultury staje się dziś łatwiejszy niż kiedykolwiek. Jednocześnie ułatwienia w korzystaniu z nowych zdobyczy technologicznych sprawiają, że coraz rzadziej odwiedzamy kino, oglądamy serial z przyjaciółmi, czy idziemy do księgarni. Czy technologie tylko zapewniają nam szerszy dostęp do kultury, czy dystansują nas do jej wspólnego odbierania. Czy algorytmy poszerzają nasze horyzonty czy pokazują tylko to, co już znamy. O jasnych i tych nieco ciemniejszych stronach dostępu do kultury za pomocą nowych technologii porozmawiamy w czasie dyskusji panelowej.STARE PROBLEMY NOWYCH MUZEÓW

16.01.2019 I środa I 19:00

 

W ostatnich latach w Polsce możemy obserwować pojawianie się nowych placówek muzealnych dostosowanych do wymagań współczesnego zwiedzającego. Czy jednak multimedialne wystawy wystarczają by przyciągnąć uwagę zwiedzających? Jakie jest miejsce muzeów w przestrzeni miejskiej. Czy da się stworzyć pozytywny snobizm na odwiedzanie muzealnych wystaw? Jak uczynić z muzeum coś więcej niż tylko przestrzeń wystawową? Na te i inne tematy będziemy rozmawiać z naukowcami i twórcami oraz pracownikami muzeów warszawskich. 

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie! Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem na FB, przed końcem dnia 3 spośród osób, które to uczynią, otrzymają na FB powiadomienia o wygranej. Powodzenia!Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Kino Praha Zwierz Popkulturalnyredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--