Na Letniej Scenie Muzycznej Hulakula 18 sierpnia usłyszymy Kwiat JabłoniW najbliższą sobotę, 18 sierpnia w ogródku Hulakula zaprezentuje się młody, ale dojrzały artystycznie zespół – Kwiat Jabłoni.


W skład Kwiatu Jabłoni wchodzą Kasia i Jacek Sienkiewicz, którzy tworzą klimatyczną muzykę z pogranicza popu i muzyki folkowej. Jacek Wroński, który – jako jego dyrektor artystyczny – zaprosił ich do udziału w projekcie, tak wypowiada się o twórczości zespołu:


Kwiat Jabłoni to duet utalentowanych muzyków - brata i siostry. Zespół charakteryzuje się delikatnym, folkowym brzmieniem okraszonym ciekawymi tekstami oraz interesującą barwą głosów. Ich subtelna muzyka na długo pozostaje w pamięci. Przed koncertem warto zajrzeć na YouTube i obejrzeć pomysłowe teledyski zespołu.


Na to oryginalne brzmienie zespołu składają się żeński i męski wokal, mandolina, klawisze oraz warstwa elektroniczna. W kwietniu ukazała się ich premierowa płyta (EP-ka), na której znalazł się singiel Dziś późno pójdę spać. Inspiracje zespołu rozciągają się od amerykańskiej muzyki folkowej do polskiego rocka z lat 90.

Letnia Scena Muzyczna Hulakula – to nowy projekt jednego z największych warszawskich centrów rozrywki – Hulakula Rozrywkowego Centrum Miasta. Od strony artystycznej został przygotowany przez Jacka Wrońskiego – uznanego polskiego dziennikarza muzycznego.


W wakacyjne sobotnie wieczory w ogródku Hulakula będzie można posłuchać muzyków nowego pokolenia: młodzi, zdolni, reprezentujący różne gatunki artyści zaprezentują swoje pierwsze autorskie materiały.


Na kolejnych spotkaniach swój materiał przedstawią wokalistki – Natalia Sowińska i Zuzanna Gadowska (córka Artura Gadowskiego – wokalisty zespołu IRA).


Organizator: Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta

Partner wydarzenia: Urząd Dzielnicy Praga-Północ

Patroni medialni: All About Music, artmundus.pl, dlastudenta.pl, Radio Eska, eska.pl, Fabryka Zespołów, „Informator Stolicy”, koncertomania.pl, kulturalnie.waw.pl, „Magiel”, muzykoholicy.com, „Super Express”, waw4free, wolnasobota.pl


Miejsce: letni ogródek Hulakula Rozrywkowego Centrum Miasta, Jagiellońska 82B, Warszawa

Artysta: Kwiat Jabłoni

Data: 18 sierpnia, godz. 20:00

Wstęp: wolny do godziny 20:00, po godzinie 20:00: 20 zł

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2019649895000319/


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
HULAKULA koncertredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--