OKIEM  OBSERWATORA

Letnie Spotkania z Pasją. Lipcowe spotkania Klubu Absolwentów UW”

Lipiec 2018 r.Co ma robić w sezonie letnim warszawski „leming”, który nie może doczekać się wymarzonego urlopu i topi się z upału w rozgrzanym mieście? Trzeba przyznać, że ma coraz więcej możliwości spędzania wolnego czasu. W Warszawie, w sezonie letnim dzieje się zupełnie sporo.


A jeżeli ten „leming” jest przypadkiem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, to otrzymał w lipcu tego roku jeszcze jedną, fantastyczną propozycję: Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego, zorganizował cykl czterech „Letnich Spotkań z Pasją. Lipcowe spotkania Klubu Absolwentów UW”. W każdą z lipcowych sobót, w godz. 11:00 – 14:00 chętni absolwenci (a jest ich już – bagatela – kilkaset tysięcy!!), mogli przyjść w ustalone miejsce i spędzić czas w bardzo przyjemnej atmosferze. Przy zakładanych sprzyjających „okolicznościach przyrody”, miały to być: trzy razy dolne ogrody BUW-u, a raz Ogród Botaniczny UW. Bardzo profesjonalnie organizatorzy przewidzieli alternatywne rozwiązanie i przy zagrożeniu pogodowym pierwsze spotkanie odbyło się we Flora Caffe, a drugie w sali wystawowej BUW-u. Ale warto było przenieść się pod dach, a nie odwoływać spotkania, bo każde z nich było bardzo ciekawe i żadne absolutnie nie miało charakteru naukowego! Wprost przeciwnie, jak sami organizatorzy informowali:

„Letnie śniadania z pasją to propozycja utrzymania kontaktu z uczelnią (…) i podjęcie tematów z szeroko rozumianej kultury, sztuki i zdrowia, (…). To projekt angażujący absolwentów UW wokół wspólnych zainteresowań z różnych dziedzin: turystyki, sportu, muzyki, filmu, teatru, malarstwa, rękodzieła, mody itp.

Uniwersytet Warszawski to obecnie kilkaset tysięcy absolwentów, często najlepiej wykształconych, najbardziej twórczych i ambitnych przedstawicieli swoich pokoleń. "Ludzie UW" prowadzą fascynujące badania o międzynarodowym znaczeniu, tworzą wpływowe firmy oraz instytucje, a także zmieniają otaczającą nas rzeczywistość poprzez działania społeczne i kulturalne. To właśnie te działania chcielibyśmy ukazać w cyklu Letnich śniadań z pasją.


Dlatego Śniadania stanowiły okazję do tego, aby „poważni” absolwenci najlepszego w kraju uniwersytetu opowiadali o swoich pasjach, prowadzili bardzo luźne rozmowy, sypali jak z rękawa anegdotami i dowcipami i komentowali sprawy bardzo przyziemne, a przez to bardzo ciekawe i przydatne w życiu. Jakie? Aaa…, to w pewnym stopniu wyznaczały tematy wiodące każdego z tych spotkań:

1. śniadanie z cyklu Letnie śniadania z pasją. Zielone kulinaria  

2. śniadanie z cyklu Letnie śniadania z pasją. Być vintage w XXI w.

3. śniadanie z cyklu Letnie śniadania z pasją. Mity i prawda o kondycji fizycznej.

4. śniadanie z cyklu Letnie śniadania z pasją. Artysta drzemie w każdym z nas?


Jak z powyższego wynika, tematyka spotkań była naprawdę różnorodna, a ponieważ z jednej strony - prowadzącymi byli uznani eksperci – a z drugiej, atmosfera daleka była od tej sztywnej, obowiązującej  na formalnych wykładach uniwersyteckich, więc czas spędzony na czterech Letnich śniadaniach z pasją, zaliczyć można zdecydowanie na plus. Nie tylko dlatego, że tematy były bardzo ciekawe; nie tylko dlatego, że podane były w bardzo ciekawej i przystępnej formie, ale również dlatego, że od razu w ich trakcie, odbywały się mini warsztaty i ćwiczenia, a więc można było tę nowo nabytą wiedzę natychmiast zweryfikować. A to sprawiało ogromną radość uczestnikom i dawało powody do śmiechu.

Nic dziwnego, że w czasie ostatniego spotkania, organizatorzy dopytywani byli o ich kontynuację i słychać było głośne deklaracje chęci uczestnictwa w kolejnych edycjach.

Organizatorom – gratulacje dla p. Moniki Sarneckiej, szefowej i moderatorki Klubu Absolwentów UW –  należą się podziękowania za taki wspaniały pomysł, który udało się urzeczywistnić i należy trzymać kciuki za skuteczną realizację dalszych planów.

 

Chętni, do uczestnictwa w dalszych projektach Klubu Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego, mogą zapoznać się z dokładnym opisem dotychczasowych spotkań wraz ze zdjęciami i planami na przyszłość, na stronie:

www.klubabsolwentow.uw.edu.pl

www.facebook.com/KlubAbsolwentowUW


TEKST i FOTO:  KRZYSZTOF STOPCZYK – „Jestem z UW”

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--