McQueen

przedpremierowy pokaz filmu

 

 

10 lipca (wtorek) odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „McQueen” – opartej na faktach historii artysty, równie fascynującej, jak jego dzieła. Bilety wkrótce w sprzedaży!

 

To opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

 

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.

 

Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

 

„Dla wielu projekty McQueena były jak niezwykłe senne fantazje, a ten film uświadamia również ich znaczenie”   

 Vogue

„Film godny wyjątkowego artysty, jakim był McQueen”

Variety

 


 

 

POKAZ PRZEDPREMIEROWY: MCQUEEN

 

10 lipca, wtorek, godz. 18:00

Bilety wkrótce dostępne w sprzedaży!

 

REZERWACJE BILETÓW, INFORMACJE O WYDARZENIACH:

Kasa kina Praha

ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa

tel.: (22) 343 03 10

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaposzenia na ten pokaz! Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres marta@kulturalnie.waw.pl przesłać wiadomość zawierającą odpowiedź na pytanie: dla których gwiazd projektował między innymi McQueen? Podaj 2 przykłady. W temacie wiadomości wpisujcie tytuł filmu. Przed końcem piątku 2 spośród osób, które to uczynią, otrzymają powiadomienia o wygranej. Powodzenia!

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Kino Praha McQueenredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--