Teatr Lalek Guliwer przedstawia

BRZYDKIE KACZĄTKO

wg. H.Ch. Andersena

adaptacja: Robert Jarosz

reżyseria/ scenografia: Agnieszka Mielcarek

choreografia: Aneta Jankowska

muzyka: Patryk Zakrocki

 

Teatr Lalek Guliwer przenosi na scenę dobrze znaną baśń Hansa Christiana Andersena, by historię Kaczątka, pokazać Widzom w wieku 3-5 lat. To doskonała propozycja na pierwszą wizytę w Teatrze Guliwer! Zapraszamy na przystępne przedstawienie, którego twórcy prowadzą klarowną narrację, zbudowaną na kunsztownych, przejrzystych obrazach, pełnych barw i ruchu.

 


 

Dzika łąka, gorące słońce, Kacza Mama i trzy jaja. Jedno nieco większe i do reszty niepodobne. Wszyscy dobrze wiemy, że wykluje się z niego kaczątko, które zostanie okrzyknięte wyjątkowo brzydkim. Jednak na tym historia się nie kończy. Bajka stworzona przez H. Ch. Andersena, to opowieść o poszukiwaniu piękna. O drodze prowadzącej przez świat powierzchowny, aż do skarbu, który kryje się w każdym z nas.

O swojej realizacji Agnieszka Mielcarek, reżyserka i scenografka:

 

W "Brzydkim Kaczątku" kolorami natury opowiadam historię ukrytego piękna. Pragnę, by ptasi bohaterowie swoją barwną formą bawili i zachwycali. Z myślą o najmłodszych widzach, tworzę emocjonującą opowieść, w której muzyka i ruch wyrażają to, czego słowa wyrazić nie zdołają.

 

Droga Kaczątka prowadzi przez malowniczy świat przyrody, pełen kolorowych, ciepłych barw i zmieniających się pór roku. Wypełniają go różnobarwne zwierzęta, pokazane w planie lalkowo-aktorskim. Animacji lalek towarzyszą: efektowny, plastyczny ruch, za który odpowiada choreografka Aneta Jankowska oraz muzyka autorstwa Patryka Zakrockiego, która oddaje koloryt świata natury.

 

Przedstawienie dla dzieci od 3 do 5 lat.

Czas trwania spektaklu:70 minut z przerwą

Data premiery: 6 VI 2015 r.

Występują:

KACZĄTKO - Elżbieta Pejko

KACZA MAMA/ KWOKA - Honorata Zajączkowska

PERLICZKA/ BOCIAN A – Jacek Poniński

BAŻANT/ KOGUT – Maciej Owczarzak

DZIKA KURA/ BOCIAN B/ KROWA – Tomasz Kowol

KACZKA A/ INDYK – Katarzyna Brzozowska

KACZKA B/ KROWA - Anna Przygoda

 

mat. prasowe / fot. Marta Ankiersztejn

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na ten spektakl 1 lipca (niedziela) o godzinie 11:00! Aby wziąć udział w konkursie, zgłaszajcie się w komentarzach pod postem na FB. Przed końcem środy, 5 spośród osób, które to uczynią, otrzyma od nas na FB powiadomienie o wygranej. Powodzenia!

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Brzydkie Kaczątko Teatr Guliwerredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--