WIOSNA FILMÓW już od niedzieli

w warszawskich kinach PRAHA oraz AMONDO

 W minioną niedzielę, 15 kwietnia wystartował 24. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW. Widzowie w trakcie wydarzenia zobaczą 65 filmów, z których 20 to polskie premiery lub przedpremiery. Pokazy odbywać się będą w kinie PRAHA oraz kinie AMONDO.

Bilety na każdy seans to koszt 12 złotych i można je już kupić zarówno przez Internet, jak i w kasach obu kin.

 


 

WIOSNA FILMÓW odbywa się w tym roku w dniach 15–22 kwietnia. Przez cały festiwal widzowie zobaczą najlepsze filmy z najważniejszych festiwali, m.in. z Cannes, Berlina, Wenecji, Toronto, Karlowych Warów, Locarno, Montrealu, San Sebastián czy Sundance. WIOSNA FILMÓW prezentuje także nominowanych i laureatów Europejskich Nagród Filmowych oraz OSCARÓW, a także przegląd polskich obrazów ostatniego sezonu.

15 kwietnia odbyło się OTWARCIE Festiwalu, które rozpoczęło się o godzinie 20:00 w kinie PRAHA. Filmem OTWARCIA Festiwalu było „Do zobaczenia w zaświatach”, francuski dramat nagrodzony pięcioma Cezarami. To ekranizacja bestsellerowej powieści Pierre’a Lemaitre’a uhonorowanej Grand Prix Nagrody Goncourtów i określanej mianem „małego Nobla”. Będzie to polska premiera.

A już w poniedziałek, 16 kwietnia widzowie będą mogli zobaczyć:

KINO PRAHA:

W paśmie „Polskie kino na świecie” w poniedziałek dwa filmy, po których odbędą się spotkania z ich twórcami: polski dramat „Serce miłości”, prezentowany na kilku zagranicznych festiwalach, m.in. na ubiegłorocznym MFF w Berlinie w sekcji Forum Expanded oraz podczas 71. MFF Edynburgu. Drugim filmem polskim pokazywanym na festiwalu pierwszego dnia będzie obraz „Pomiędzy słowami”, z Jakubem Gierszałem w jednej z głównych ról, którym odbędzie się spotkanie po projekcji.

W poniedziałek widzowie zobaczą również laureatów tegorocznych Oscarów, zwycięzcę w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny obraz „Fantastyczna kobieta” oraz „Trzy billboardy za Ebbing. Missouri” nagrodzony dwoma statuetkami, dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Frances McDormand) oraz najlepszego aktora drugoplanowe (Sam Rockwell).


 

Pierwszy dzień festiwalu to również pokazy premierowe i przedpremierowe. Premierę będzie mieć film „Po latach”, oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat, z gwiazdą ubiegłorocznego hitu kinowego „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Natomiast przedpremierowo widzowie zobaczą francuski komediodramat „Paryż i dziewczyna”, obsypany nagrodami na wielu światowych festiwalach, w tym nagrodzony Złotą Kamerą za najlepszy debiut na MFF w Cannes 2017.

Tego dnia w programie również czeska komedia „Kobieta z lodu” w reżyserii Bohdana Slamy, czeski kandydat do Oscara 2018 oraz „Boski porządek”, który otrzymał m.in. w 2017 r. nagrodę publiczności na festiwalu Tribeca.

KINO AMONDO:

Tego dnia widzowie zobaczą dwa filmy. Przedpremierowo „Sweet country” w reżyserii jednego z najbardziej cenionych reżyserów australijskich Warwicka Thorntona, z gwiazdami światowego formatu, Samem Neillem oraz Bryanem Brownem w rolach głównych. Drugim filmem pokazywanym w kinie Amondo będzie izraelsko – polska produkcja „Droga Aszera”, prezentowana w sekcji ACID 70. MFF w Cannes polsko-izraelska koprodukcja, według scenariusza i w reżyserii Matana Yaira oraz ze zdjęciami Bartosza Bieńka.

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na dowolnie wybrany film Festiwalu (od wtorku począwszy). Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem na FB, przed końcem poniedziałku 2 spośród osób, które to uczynią, otrzymają powiadomienia o wygranej. Powodzenia!

 

 

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: http://www.wiosnafilmow.pl/program

 

 

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
amondo Kino Praha repertuar Wiosna filmówredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--