Kino Amondo otwarte 7 dni w tygodniu! 


Od minionego piątku, 9 marca, warszawskie kino Amondo działa codziennie. Kino na początek czynne będzie popołudniami (poniedziałek - piątek: od 16:30, sobota - niedziela: od 14:00). Działać będzie jedna sala, która pomieści 33 osoby. Już niebawem zostanie uruchomiona kolejna sala, na 28 miejsc.


W repertuarze kina, oprócz dotychczasowych seansów, na których pokazywane były klasyki światowego kina, znajdzie się również najnowsze kino arthousowe. Widzowie będą mogli zobaczyć filmy premierowe, a także przedpremiery. Amondo pokazywać będzie również najciekawsze filmy ostatniego sezonu, których najczęściej, nie można już obejrzeć w innych innych warszawskich kinach.

 

Bilet normalny kosztuje 15 PLN, ulgowy dla studentów oraz seniorów to koszt 12 PLN. 

Kino znajduje się w ścisłym centrum Warszawy, przy ulicy Żurawiej 20


 

9 marca kino Amondo pokazało trzy filmy wyreżyserowane przez wybitne kobiety. Przedpremierowo pojawiły się dwa filmy, komediodramat "Paryż i dziewczyna", nagrodzony i pokazywany na wielu światowych festiwalach, fantastyczny debiut Léonor Serraille, który wyróżnia się niespotykanie feministycznym aspektem – od aktorki, rewelacyjnej Laetitii Dosch, przez reżyserkę i scenarzystkę w jednej osobie, po kompozytorkę, kostiumolożkę czy montażystkę – ten film w całości zrealizowały kobiety!

Drugim seansem przedpremierowym był "Piękna i bestie", najnowszy obraz cenionej tunezyjskiej reżyserki Kaouther Ben Hania, który po pokazie na festiwalu w Cannes, zebrał owacje na stojąco. To wstrząsający dreszczowiec o młodej kobiecie, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.

Dodatkowo, widzowie mogli zobaczyć obsypany nagrodami obraz "Dusza i ciało" węgierskiej reżyserki Ildiko Enyedi, który zdobył m.in. ubiegłorocznego Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie oraz był nominowany do tegorocznego Oscara. 

 

W kinie Amondo pozostaną również dotychczasowe pokazy oraz prelekcje edukacyjne, na które wstęp jest wolny. Seanse odbywać się będą w każdy czwartek oraz niedzielę. W marcowe niedziele będzie kontynuowany przegląd musicali, tym razem z lat 70-tych. Czwartki poświęcone natomiast będą dwóm niezwykle istotnym ikonom amerykańskiej kultury: Jamesowi Deanowi i Marlonowi Brando. W nadchodzącym tygodniu, pokaz filmu w ramach cyklu Dean / Brando odbędzie się we wtorek 13 marca. Szczegółowy repertuar na bieżący tydzień poniżej.

 

Dodatkowe informacje na temat Amondo znajdziecie na Fanpejdżu kina:

 

https://www.facebook.com/AMONDOKINO/ 

Już niebawem wystartuje strona www kina.

 


 

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet




comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
film kino Kino Amondo Żurawia 20



redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--