Niezależna i dobrze sytuowana singielka z Warszawy (Agata Fijewska) wraca z imprezy w hipsterskiej knajpie na prawym brzegu Wisły. Jest zmęczona i pijana, zamiast na postój taksówek trafia na jedno z praskich podwórek. Rzeczywistość zaczyna mieszać się ze snem, bohaterka rozpoczyna dziwną podróż po “innej wersji” swojego własnego życiorysu. Może gdyby nie zbieg okoliczności, byłaby praską “lumpeksiarą” sprzedającą czosnek na Grochowskiej i czekającą nocami na męża alkoholika…

Naga Praga to rodzaj scenicznego żartu, nie pozbawionego jednak goryczy i złośliwości wobec współczesnego świata. Życiorys hipsterskiej singielki i “dziewczyny z Pragi” przeplatają się ze sobą, prascy Hipsterzy (Sławomir Pacek i Adam Krawczuk)zamieniają się w Dresów, modny klub w podwórko przy trzepaku, a mroczny DJ (Maciej Rozwadowski)w tajemniczego ostrzarza noży. Spektakl poddaje analizie fenomen współistnienia w jednej przestrzeni dwóch odrębnych społecznie światów, z których każdy rządzi się swoimi prawami – czy te prawa, nie są jednak niepokojąco podobne?

Czy dychotomia praskich rzeczywistości nie jest dychotomią bardziej ogólną – warszawską? polską? a może także naszą własną – wewnętrzną i osobistą? Czy istnieje możliwość komunikacji między tymi dwoma odrębnymi rzeczywistościami? Czy istnieje możliwość scalenia tych rzeczywistości w nas samych – w jedną, wspólną tożsamość?

 

 

REALIZATORZY:

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Muzyka: Filip Dreger
Występują: Agata FijewskaAdam KrawczukSławomir Pacek
DJ/instrumenty perkusyjne: Maciej Rozwadowski
Choreografia: Bartosz Figurski
Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza
Produkcja: Joanna Hawryluk, Agnieszka Kondraciuk
Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN
dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy
Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej,
Czas trwania spektaklu: 50 min.

Premiera – czerwiec 2014 r.

Spektakl dla widzów od lat 14

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na ten spektaktakl.

NAGA PRAGA 5.05 godz. 19:00 - 2 x podójne zaproszenie
NAGA PRAGA 6.05 godz. 19:00 - 2 x podwójne zaproszenie.

Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem na FB wpisując preferowany termin, macie na to godzinę, 4 spośród osób, które to uczynią, otrzymają powiadomienia o wygranej. 

Bilety:

40, 35zł, po uprzednim dokonaniu rezerwacji

rezerwacje@fundacjamlyn.pl tel. 519 672 356 / Ilość miejsc ograniczona!

 

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
konkurs Naga Praga teatr teatr młynredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--