Tokio, Singapur, Nowy Jork, Toronto czy Barcelona. A od minionego piątku również i Warszawa. Co łączy te rozsiane po całym globie metropolie? Otóż zamieszkujący je pasjonaci i pasjonatki fotografii posiadają w ich obrębie przestrzeń dla siebie wprost wymarzoną: Wonder Photo Shop. Nazwa tej zlokalizowanej przy Placu Konstytucji 5 (róg Koszykowej) brzmi: Sklep bez Nazwy.

 


 

Concept store Wonder Photo Shop to globalny project Fujifilm oparty na pomyśle sklepu charakteryzującego się przede wszystkim nowoczesnością i wsparty na filarach zamiłowania do fotografii, techniki oraz rozrywki.

Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby spędzające liczne godziny w laboratoriach fotograficznych, jak i generacja urodzona ze smartfonem w dłoni. Tych ostatnich szczególnie zainteresuje najpewniej możność drukowania kwadratowych zdjęć prosto z telefonu (samodzielnie i w mig). Ale również opcja komponowania kolaży czy projektowania własnych kalendarzy (przedświąteczny szał prezentowy lada moment!). A nawet metrowych panoram.

Przy czym efekty swoich fotograficznych poczynań powielać można nie tylko na tradycyjnym papierze, ale i materiałach takich jak szkło, drewno czy aluminium. Potrzebne foty wykonają tu również ci, którzy przymierzają się do wyrobienia nowych dokumentów. Z kolei nogość foto-ekwipunku przyprawi o szybsze bicie serca niejednego gadżeciarza czy gadżeciarę.

To wszystko na parterze. Pięterko natomiast oferuje gościnną przestrzeń działań kulturalnych. Obecnie można tam oglądać wystawę autorstwa Jacka Boneckiego.

 


 

Twórcy koncepcji podkreślają, że nowootwarty sklep zrywać ma z przestarzałą formułą opartą na zasadzie „towar podaje sprzedawca”. Zachęcają do artystycznej swobody i  eksperymentów pod opiekuńczymi skrzydłami związanych z Fujifilm fachowców. My już byłyśmy, buszowałyśmy i własną #Wonder fotę (fot. Szymon Szcześniak) mamy!

 

Marta Popławska


Kategoria: Lifestyle | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Fujifilm Sklep Bez Nazwy Wonder Photo Shopredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--