Twoje Studio Pracy Ikea już otwarte

Chcąc wprowadzać niestandardowe, pomysłowe rozwiązania w podejściu do rekrutacji, polska Ikea otworzyła właśnie nową przestrzeń: Twoje Studio Pracy. Zlokalizowane w pobliżu lotniska na Okęciu (Aleja Krakowska 61) studio ma na celu urozmaicenie procesu poszukiwania nowych pracowników, otwarcie się na ich potrzeby oraz pomysły.

 


 

Dzięki tej nowej, przyjaznej, na równi eleganckiej i przytulnej przestrzeni, potencjalny pracownik ma czuć się nie jak petent, a partner pracodawcy. Kandydaci i kandydatki mogą w zgodzie z własnymi upodobaniami zaprezentować się od najlepszej strony, w sposób odpowiadający im preferencjom. Tym samym standardowe CV i nudne listy motywacyjne zaczynają powoli odchodzić do lamusa. Nowa przestrzeń koresponduje z filozofią marki: wspomnianym partnerstwem, wspólnotowością, równym traktowaniem płci, ekologią. Goście mogą wypić kawę w obszarze nazwanym FIKA, zapoznać się z marką bliżej dzięki interaktywnym domkom czy rozsiąść w kinie. Swobodnie poczują się także ci, którzy zawitają tu z pociechami. Miejsce dostosowano także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przy czym to pierwsze tego typu miejsce IKEA na świecie mogą odwiedzać nie tylko osoby uczestniczące w procesie rekrutacyjnym.

 


 

Twoje Studio Pracy to w dużej mierze odpowiedź na wyniki badania „Polacy a proces rekrutacji – oczekiwania, obawy, potrzeby” przeprowadzonego na zlecenie Ikea. Pokazują one, iż najczęstsze skojarzenia z procesem rekrutacji to stres i zdenerwowanie. Raptem 10% badanych wskazuje w tym kontekście na przyjazną atmosferę. Przy czym połowa badanych wskazuje na nią jako jedno z 3 najważniejszych oczekiwań, obok bycia wysłuchanym z uwagą oraz przekazania informacji zwrotnej na temat wyników rekrutacji.

Twoje Studio Pracy to pierwsze takie miejsce w świecie IKEA, które chcemy współtworzyć i rozwijać razem z kandydatami w oparciu o informację zwrotną otrzymaną od nich. Ciągle testujemy i stopniowo wdrażamy nowe narzędzia, kanały i sposoby komunikacji. Intencją, która przyświecała nam podczas tworzenia Twojego Studia Pracy, był jak najbardziej zindywidualizowany proces rekrutacji, atrakcyjny dla każdego kandydata. W IKEA powtarzamy, że rekrutujemy ludzi, a nie CV, dlatego chcemy, aby kandydaci mogli odczuć to „na własnej skórze” już w pierwszym etapie procesu - wyborze sposobu aplikowania do IKEA. Nie ma dla nas znaczenia, czy otrzymamy dokument Word, film czy też prezentację w Power Point. Najważniejsze jest, abyśmy się mogli wzajemnie poznać – mówi Edyta Gradkowska, Manager Twojego Studia Pracy, IKEA Retail w Polsce.  

 

Wszystko wskazuje na to, iż nowootwarte studio może pozytywnie wpłynąć na wyniki kolejnych raportów badających stan rynku pracy, a stres i zdenerwowanie mogą przestać pojawiać się w wypowiedziach rozmówców jako główne czynniki związane z procesem rekrutacji.

 


Kategoria: Lifestyle | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--