Na nową powieść Zadie Smith czekaliśmy od 2014 roku. Było warto. Kiedy ubiegłej jesieni Swing Time ukazał się w Wielkiej Brytanii i USA, "The Guardian" napisał krótko:

"GENIALNA"

 

"NAJBARDZIEJ PORUSZAJĄCA POWIEŚĆ ZADIE SMITH OD DEKADY"- ocenił "The New Yorker".

nowa powieść ulubionej pisarki świata

ZADIE SMITH

"SWING TIME"

ukała się w polskim tłumaczeniu 11 października 2017 r.

Autorem przekładu jest Tomasz Kłoszewski.

O czym jest najnowsza książka autorki bestsellerów Białe zęby O pięknie?

 


 

Dwie przyjaciółki marzą o karierze tancerek, choć tylko jedna z nich – Tracey – ma prawdziwy talent. Drugą pasjonuje rytm, zachwycają ciemnoskóre ciała i czarna muzyka, fascynuje prawdziwa wolność. Skomplikowana, napędzana rywalizacją przyjaźń niespodziewanie się kończy. Dziewczyny nigdy już nie będą ze sobą blisko, ale też nigdy o sobie nie zapomną.

Po latach Tracey udaje się spełnić marzenie z dzieciństwa, ale boryka się z dorosłym życiem, podczas gdy jej przyjaciółka, jako asystentka słynnej gwiazdy, wkracza w świat blichtru i sukcesu. W podróży między Londynem, Nowym Jorkiem i zachodnią Afryką odkrywa, że życie to nieustanny taniec, którego rytm dyktują zmieniające się czasy.

 

Wibrującą muzyką, roztańczoną powieść o przyjaźni, namiętnościach i pasji życia nazwano najlepszą książką ZadieSmith. Książka otrzymała nominację do prestiżowych National Book Critics Circle Award oraz Nagrody Bookera.

 

Zadie Smith – jedna z najważniejszych współczesnych pisarek. Każda jej książka trafia zarówno na listy bestsellerów, jak i do zestawień najważniejszych książek roku. Autorka m.in. Białych zębów, O pięknie, Londyn NW. Mieszka w Londynie i Nowym Jorku.

 

 


Kategoria: Recenzje książek | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Swing Time Zadie Smithredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--