Startuje 33. Warszawski Festiwal Filmowy! 


Początek października przyprawia o ból głowy wszystkich kinomaniaków w Polsce. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest bogaty repertuar Warszawskiego Festiwalu Filmowego, który corocznie zaskakuje niebywałymi produkcjami rodem z całego świata. Nie inaczej jest w tym roku. Przy oznaczaniu tytułów wartych zobaczenia w ramach 33. edycji festiwalu zużyłem swój ołówek prawie całkowicie. Jedynym problemem stało się logiczne ułożenie harmonogramu wybranych seansów oraz pogodzenie ich z codziennym życiem. Nie oszukujmy się - i tak będzie ono w ciągu tych kilkunastu dni stało przede wszystkim pod znakiem doznań z wielkiego ekranu. Odczuwanie granicy między realnością a fikcją zostanie zaburzone.

33. Warszawski Festiwal Filmowy potrwa od 13. do 22. października, a seanse będą odbywały się w Kinotece (od 9.30 do 24.00) oraz Multikinie Złote Tarasy (od 11.00 do 24.00). Ceny biletów są na poziomie przystępnym dla każdego widza. Koszt wejściówek na filmy rozpoczynające się do godziny 14.00 wynosi 15 zł, a na projekcje w późniejszych godzinach 20 zł. Warto nadmienić, że podczas festiwalu nie są emitowane reklamy, więc warto być w wybranej sali najpóźniej o czasie podanym w katalogu.

Polskim reżyserem, którego twórczość najbardziej związana jest z WFF, jest Andrzej Jakimowski. Po sukcesie „Imagine” kilka lat temu, wraca do Warszawy ze swoją najnowszą produkcją „Pewnego razu w listopadzie…”. Będzie to zarówno film otwarcia, jak i polski reprezentant w „Konkursie Międzynarodowym”. Jednak nie jest to jedyny rodzimy pretendent do głównych nagród. Powalczą o nie także Robert Gliński z „Czuwaj” oraz Urszula Antoniak z„Pomiędzy słowami”. 22. października odbędzie się gala wieńcząca tegoroczną edycję festiwalu. Zostanie ona urozmaicona pokazem „Zanurzonych” legendarnego Wima Wendersa, autora takich klasyków kina jak: „Niebo nad Berlinem” czy „Buena Vista Social Club”.

Warto wspomnieć, że organizatorzy WFF podążają za rozwojem technologicznym i przygotowali bezpłatną aplikację na telefon umożliwiającą nie tylko przeczytanie informacji o wszystkich tytułach i obejrzenie trailerów, lecz także ułożenie własnego festiwalowego grafiku.


Portal kulturalnie.waw.pl będzie dla Was systematycznie relacjonował przebieg festiwalu i polecał, na co warto wybrać się do kina w kolejnych dniach!

 

Adam Berlik


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Warszawski Festiwal Filmowy WFFredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--