Janusz Wróblewski przedstawia

 

spotkanie z reżyserem Maciejem Sobieszczańskim

oraz aktorem Julianem Świeżewskim.

 

13. października o godz. 19.00 odbędzie się pokaz filmu „Zgoda”, a następnie spotkanie z reżyserem Maciejem Sobieszczańskim oraz aktorem Julianem Świeżewskim. Rozmowę przeprowadzi dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka”, autor książki „Reżyserzy” – Janusz Wróblewski.

Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego to niepowtarzalna okazja by spotkać się z wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. W trakcie spotkania widzowie mają okazję wzięcia udziału w dyskusji na temat prezentowanych filmów, a także twórczości zaproszonych gości.

Nagrodzony na 41. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu w kategorii Najlepsza Reżyseria oraz 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno w sekcji First Look dla najlepszego projektu w fazie postprodukcji. Film pojawił się także w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 


 

Zgoda Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego, UB dokonuje czystek wśród „niechętnych komunistycznej władzy”. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek. Próbuje ocalić Annę, w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin, Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie… Franek dołącza do komunistów, naiwnie licząc, że uda mu się oszukać system. Już pierwsze dni pracy w obozie odzierają go ze złudzeń. A z czasem przekonuje się, że aby ocalić swoją ukochaną, będzie musiał poświęcić wszystko…

 

Poruszająca historia miłosna, rozgrywająca się w trudnych czasach schyłku II wojny światowej.

 

Scenariusz „Zgody”, autorstwa Małgorzaty Sobieszczańskiej, otrzymał  III nagrodę w konkursie Script Pro 2012. Za kamerą stanął Walentyn Wasjanowicz, wybitny ukraiński operator, autor zdjęć  do nagrodzonego w Cannes filmu „Plemię”. Reżyserem filmu jest Maciej Sobieszczański, którego poprzedni film „Performer” uhonorowano prestiżową nagrodą „Think” podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

 

 

JANUSZ WRÓBLEWSKI PRZEDSTAWIA

 

13 października, godz. 19:00

Pokaz filmu „Zgoda”

cena biletu – 26zł (bilety do nabycia bezpośrednio w kasie Kina Praha)

 

REZERWACJE:

Kasa Kina Praha

tel.: (22) 343 03 10

 

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Nikoletta Mańkowska

e-mail: nikoletta@kinopraha.pl

 

tel: (+48) 728 875 350

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenia na to wydarzenie! Aby wziąć udział w 
konkursie należy polubić post informujący o nim na FB a w komentarzu pod postem
wpisać tytuły dwóch filmów, w których zagrał aktor wcielający się w rolę Erwina.
Przed końcem czwartku dwie spośród osób, które to uczynią, otrzymają na FB 
powiadomienia o wygranej. Powodzenia!


Regulamin

Powiadomienie o wygranej zostanie wysłane na FB.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych.


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
film Kino Praha konkurs Zgodaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--