Otwarcie Patio na Smolnej – aktywność na każdy dzień tygodnia

 

 Patio przynależące do klubu Smolna to nie tylko kultura klubowa i działania ją promujące. W muzycznej przestrzeni Patio pragnie zarówno bawić, jak i edukować. Stąd pomysł na organizację Klasycznych Poniedziałków, pokazów kinowych czy przeglądu muzyki filmowej. Wszystkie wydarzenia zaczynają się o godzinie 19:00 i są bezpłatne.

 


 

PONIEDZIAŁEK 26.06

 

Patio: Klasyczny Poniedziałek to pierwszy dzień tygodnia, kiedy ciężar gatunkowy spoczywać będzie na muzyce, oscylującej wokoło pojęcia „klasyczna”. W każdy poniedziałek Patio otwiera swoją przestrzeń i zaprasza do muzycznej uczty, przygotowanej przez młodych i niezwykle zdolnych multiinstrumentalistów, producentów i songwriterów, gdzie w towarzystwie, sączących się dźwięków z muzycznych instrumentów, a także sączącego się wina Patio pragnie zaprosić Was do wspólnego wypoczynku i rekreacji. Pierwszy Klasyczny Poniedziałek otworzą pionierzy warszawskiej sceny acid jazzowej zjednoczeni pod nowym projektem Tomka Koncy. W skład zespołu wchodzi Andrzej Jaworowski – kontrabas, Kuba Szczypek – keyboard, Adrian Pawlak – perkusja oraz sam założyciel – Tomek Konca – gitara.

 


 

WTOREK 27.06

 

Kino na Patio: Cinema Paradiso – oscarowy film „Cinema Paradiso” reżyserii Giuseppe Tornatore opowiada historię włoskiego reżysera Salvatore, który po latach powraca pamięcią do czasów dzieciństwa, spędzonego w małym sycylijskim miasteczku. Cały świat zaaferowany jest wydarzeniami politycznymi po II wojnie światowej, jednak tutaj, w prowincjonalnym miasteczku, ludzie żyją swoimi sprawami, a ich jedyną rozrywką są filmy wyświetlane w kinie parafialnym "Paradiso". Czerpiąc z fabuły powyższego filmu Patio próbuje odtworzyć magiczny klimat tego małego sycylijskiego kina na Smolnej, gdzie klubowa społeczność będzie mogła zasiąść w wygodnym fotelu i delektować się kinematografią najwyższej próby, a także cieszyć się zapachem prażonego popcornu, który będziemy dodawać do każdego zamówienia na barze. Pierwsze Cinema Paradiso otworzy „Amy”, czyli dokument, który dla fanów piosenkarki jest seansem obowiązkowym. Nie wskazuje palcem winnych, skupia się na tytułowej bohaterce i odsłania jej zapomniane już oblicze – oblicze dziewczyny z pasją pokonanej przez osobiste tragedie. Jeśli ktokolwiek chciałby opisać ten dokument jednym słowem, wystarczyłoby spojrzeć na jego tytuł. Wydawać by się mogło, że twórcy poszli na łatwiznę, wykorzystując jedynie imię gwiazdy. Jednak po zobaczeniu tego filmu chyba nikt nie znajdzie bardziej adekwatnego tytułu, ponieważ przez 2 godziny widzowie będą mieć przyjemność poznać zwykłą, a jednak niesamowitą dziewczynę.

 

Równolegle do wydarzeń na głównej sali, gdzie na ten jeden wieczór stanie się ona „prywatną salą kinową” na Patio odbywać się będzie Przegląd Muzyki Filmowej, starannie wyselekcjonowanej przez DJ’ów. Posłuchać będziecie mogli muzykę z największych filmowych produkcji lat 60, 70, 80, 90 i '00, a także poznać bliżej muzykę filmów Tarantino czy Jima Jarmuscha. Wydarzenie otworzy Seb Skalski.

 

ŚRODA 28.06

Warsaw Boulevard TV – impreza muzyczna, podczas której prezentowana jest najlepsza selekcja muzyki elektronicznej. Są to cykliczne wydarzenia, podczas których nadawany jest streaming z magicznego Patio klubu Smolna (w razie niepogody – mała sala zwana „Dżunglą). Występują m.in. Gigi, Bshosa, Larix czy Adam Sadam, zaś podczas after party w samym klubie zagrają Phil Jensky i Narrenhaus & Friends.

 

CZWARTEK 29.06

Czwartkowy Aperol – i nic więcej nie trzeba dodawać. Na Patio rozpoczyna się cykl regularnych wieczorów z naszym ulubionym alkoholem –  Aperol Spritzem. Przez cały wieczór będzie można pić Aperola, Aperola i Aperola, a do tego przygrywać będą rezydenci Smolna wraz ze swoimi gośćmi. Nie zabraknie także tapasowego menu oraz patiowej karty win. Czwartkowy Aperol to najlepszy sposób na odpoczynek po pracy i jednoczesne zbieranie siły na nadchodzący weekend, dlatego jeśli po całym tygodniu pracy, gdzie na przemian słyszysz "deadline", "nowy projekt" czy "briefing" potrzebujesz oddechu to znajdziesz na Patio przy kieliszku Aperola.

 


 

 

 

 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
koncerty muzyka smolna Smolna Patioredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--