Spotkanie z Michałem Zabłockim w Warszawie z okazji prezentacji tomu wierszy „Janowska” poświęconego w całości matce autora Alinie Janowskiej


ZABŁOCKI, TURNAU, MOZIL, TOPA

19 czerwca o g. 19.00, Kalinowe Serce

Serdecznie zapraszamy na warszawską premierę nowego tomu wierszy Michała Zabłockiego pod tytułem „Janowska” poświęconego w całości matce autora, Alinie Janowskiej - znanej aktorce telewizyjnej, filmowej i teatralnej, łączniczce w Powstaniu Warszawskim, aktorce-legendzie i kobiecie-autorytetowi, obchodzącej w tym roku swoje 94 urodziny. Gwiazda od czterech lat cierpi na chorobę Alzheimera i nie opuszcza domu.

Spotkanie odbędzie się 19 czerwca w poniedziałek o g. 19.00 w Kalinowym Sercu w Warszawie. Wiersze przeczyta Bartłomiej Topa, a rozmowę z autorem poprowadzi Tomasz Brzozowski. W wydarzeniu wezmą udział również Grzegorz Turnau i Czesław Mozil, śpiewając piosenki do wierszy zaczerpniętych z nowego tomu.

Nowe wydawnictwo to książka biograficzna i poetycka zarazem. Ta nietypowa formuła zainteresować może amatorów obu gatunków literackich. Opowiada o życiu aktorki w zdrowiu i w chorobie.

Od 16 czerwca 2017, w imieniny Aliny, Wydawnictwo Czuły Barbarzyńca Press rozpocznie przedpremierową sprzedaż nowej książki poetyckiej pt. „Janowska”, a oficjalna jej premiera zapowiedziana jest na 19 czerwca.

 


 

 

Michał Zabłocki - poeta i autor tekstów piosenek w repertuarach Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila, Agnieszki Chrzanowskiej i wielu innych artystów, znany jest także z wielu multimedialnych inicjatyw poetyckich. Od 1998 roku mieszka w Krakowie. 


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Alina Janowska Janowska kalinowe serceredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--