Teatr brytyjski na wielkim ekranie.

Nowy repertuar spektakli w 2017 roku w Multikinie

 

Multikino i British Council kontynuują strategiczną współpracę przy realizacji pokazów spektakli brytyjskich na wielkim ekranie. W repertuarze na pierwsze półrocze 2017 roku znalazły się nowe tytuły oraz powtórki najpopularniejszych inscenizacji ze słynnych scen brytyjskich: National Theatre, Kenneth Branagh Theatre Company i Royal Shakespeare Company.


 

Dzięki pokazom polska publiczność ma możliwość uczestnictwa w retransmisjach najgłośniejszych spektakli z repertuaru słynnych scen brytyjskich. Wśród nowych pozycji w programie teatralnym znalazła się m.in. inscenizacja „Amadeusza” National Theatre Live na podstawie sztuki Petera Shaffera z Lucianem Msamati w roli Salieriego, nadwornego kompozytora, z muzyką na żywo w wykonaniu londyńskiej orkiestry Southbank Sinfonia. Sztuka ta, wystawiona po raz pierwszy w National Theatre w 1979 roku, zdobyła wiele nagród i to na jej podstawie powstała filmowa adaptacja o tym samym tytule nagrodzona Oskarami.

Nie zabraknie też sztuk ze sceny National Theatre Live z kobietami w rolach głównych bohaterek: „Święta Joanna” portretująca losy charyzmatycznej Joanny d’Arc, „Hedda Gabler” ze znaną z serialu „Luther” Ruth Wilson oraz „Wieczór Trzech Króli” z Tamsin Greig w roli Violi.

Widzowie będą mogli również obejrzeć najświeższe produkcje teatru Royal Shakespeare Company ze Stratford-upon-Avon, dostępne wyłącznie w Multikinie: nowatorsko zrealizowaną przy pomocy nowoczesnych technologii „Burzę”, będącą doskonałym wprowadzeniem do twórczości Szekspira dla rodzin z dziećmi, osadzonego w Afryce „Juliusza Cezara” oraz „Antoniusza i Kleopatrę” w reżyserii Iqbala Khana.

Wśród powtórek spektakli znajdą się „Romeo i Julia” Kenneth Branagh Theatre Company oraz sztuki National Theatre Live: „Ziemia niczyja” z Ianem McKellenem oraz Patrickiem Stewartem, „Kaci” z Davidem Morrisseyem i „Jak wam się podoba” z Rosalie Craig.

 

Przedstawienia zarejestrowane na żywo, z udziałem publiczności i przy użyciu najnowszych rozwiązań technologicznych, retransmitowane są w jakości High Definition z dźwiękiem Digital Dolby Surround. Pokazy w kinie odbywają się w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.


 Harmonogram spektakli w pierwszym półroczu 2017 roku

 

Styczeń:

5 stycznia - Royal Shakespeare Company: Król Lir

12 stycznia - Kenneth Branagh Theatre Company: Złodziej

26 stycznia - National Theatre Live: Niebezpieczne związki

 

Luty:

2 lutego - National Theatre Live: Ziemia niczyja

9 lutego  - National Theatre Live: Kaci

16 lutego - Kenneth Branagh Theatre Company: Romeo i Julia (Tylko w Multikinie!)

23 lutego - National Theatre Live: Jak Wam się podoba

 

Marzec:

2 marca - National Theatre Live: Amadeusz

16 marca - National Theatre Live: Kaci

28 marca - National Theatre Live: Ziemia niczyja

30 marca - Royal Shakespeare Company: Burza (Tylko w Multikinie!)

 

Kwiecień:

6 kwietnia - National Theatre Live: Święta Joanna

20 kwietnia - National Theatre Live: Ziemia niczyja

27 kwietnia - National Theatre Live: Hedda Gabler

 

Maj:

18 maja - National Theatre Live: Święta Joanna

30 maja - National Theatre Live: Amadeusz

 

KONKURS! Do wygrania podwójne zaproszenie na pokaz w Multikinie Złote Tarasy. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem na FB, jedna z osób otrzyma przez jutrzejszym południem wiadomość z informacją o wygranej. Powodzenia!:)

 

 

Regulamin:

Powiadomienie o wygranej zostanie wysłane na FB.

W konkursie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.

Serwis Facebook nie jest współorganizatorem konkursu i nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec uczestników konkursu. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związane. Organizator konkursu korzysta z serwisu Facebook do administrowania promocją na własną odpowiedzialność.

Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych


 


comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
multikino teatr--