Kulturalne niedziele w Lunie: Goya. Widzenie ciała i krwi z The National Gallery w Londynie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Widzów Luna powraca do retransmisji na wielkim ekranie najciekawszych przedstawień londyńskiego National Theatre i francuskiej Comédie-Française orazcyklu Wystawy w Lunie, który prezentuje kolekcje najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie.

Zaprezentujemy spektakle z sezonu 2015/2016 w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
Projekcje kinowe zarejestrowane w technologii High Definition, zostały wyświetlone z cyfrowych kopii DCP zgodnych z międzynarodowym standardem kinowym DCI (kopia cyfrowa DCP).
Standard ten gwarantuje najwyższą jakość obrazu (rozdzielczość HD lub wyższą – 2k, 4k) oraz dźwięku przestrzennego Digital Dolby Surround 5.1.

Program KULTURALNYCH NIEDZIEL W LUNIE:
29.01 - Spektakl Comédie-Française "Romeo i Julia"
5.02 - Spektakt National Theatre "Kaci"
12.02 - Spektakl National Theatre "Jak wam się podoba"
19.02 - Wystawa z The National Gallery w Londynie: GOYA
26.02 - Wystawa z Munchmuseet i Nasjonalgalleriet w Oslo: MUNCH
5.03 - Spektakl Comédie-Française "Mizantrop"
12.03 - Spektakl National Theatre "Ziemia niczyja"
19.03 - Wystawa z The Barnes Foundation w Filadelfii: RENOIR, poważany i znieważany

Bilety: 
normalny 35 zł
ulgowy/z kartą Lunatyka 30 zł

Zapraszamy na kolejną odsłonę Kulturalnych Niedziel w niedzielę 19 lutego o godz. 17:00 - Wystawa z The National Gallery w Londynie: GOYA

Goya. Widzenie ciała i krwi z The National Gallery w Londynie

Francisco Goya jest bez wątpienia najbardziej znanym artystą hiszpańskim, uważanym za jednego z ojców sztuki nowoczesnej. Był nie tylko genialnym obserwatorem codzienności i burzliwej przeszłości Hiszpanii, ale także utalentowanym portrecistą i komentatorem życia społecznego. Goya wyniósł sztukę portretu na nowe wyżyny. Jego geniusz wyczerpująco zaprezentowała przekrojowa wystawa w The National Gallery w Londynie. Film wykorzystuje to wydarzenie, aby spojrzeć w głąb bogatego życia Goi. Odmalowuje je zarówno dzięki przeglądowi unikatowych dzieł mistrza zgromadzonych na wystawie, jak i dzięki lekturze jego listów, i malowniczym zdjęciom z miejsc związanych z jego życiem.


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Goya lunaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--