Nie ulega wątpliwości, że “Romeo i Julia” to najsłynniejsza sztuka Shakespeare’a , w której większość odsłon skupia się na uniwersalnej historii miłości Romea i Julii i nienawiści bogatych rodów, z których się wywodzą. Jednak bez wątpienia tekst Shakespeare’a to coś bardziej mroczniejszego, o szerszym aspekcie, co sprawia, ze romans stanowi tu tylko tło dla głębszej opowieści.
“W tej historii jest ukryte czarne słońce i w nie właśnie musimy zajrzeć” – mówi reżyser spektaklu Éric Ruf, zastępca dyrektora Komedii Francuskiej.
Francuski przekład sztuki jest dziełem François-Victora Hugo, syna sławnego pisarza, Victora Hugo.

Comédie-Française (Komedia Francuska) nazywana jest Domem Moliera, bo jej istnienie i tradycje sięgają czasów wielkiego dramatopisarza. Jest to również jeden z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie. Była pierwszym w Europie teatrem narodowym, czyli grającym przedstawienia w języku narodowym, a nie w językach oryginału.

Spektakl trwa 160 min, w trakcie jedna przerwa.
Bilety: 
normalny 35 zł
ulgowy/z kartą Lunatyka 30 zł

 

KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Otrzyma je jedna z osób, które zgłoszą się pod postem na FB. Przed końcem dnia na FB wyślemy powiadomienie o wygranej.


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
kino luna konkurs teatrredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--