10. FF Pięć Smaków: Poznaliśmy zwycięzców!

Główną nagrodę 10. FF Pięć Smaków w wysokości 2500 euro, ufundowaną przez Panią Dyrektor Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalenę Srokę, otrzymał film „Dziecko apokalipsy” w reżyserii Marjo Cornej.

Uzasadnienie: Za pełen ciepła portret tożsamości filipińskiej na tle globalnych, lokalnych i jednostkowych historii, za ukazanie z lekkością, humorem i w przepięknej formie wizualnej złożoności kolonialnych problemów w skali mikro, i za uniwersalizm przesłania i estetyki, przyznajemy główną nagrodę filmowi "Dziecko Apokalipsy" w reżyserii Mario Cornejo.

https://i.imgur.com/x6YEZnG.jpg

Na wyróżnienie zasłużył obraz „Zwyczajna rodzina” autorstwa Eduardo Roy’a Jr.

Uzasadnienie: Za przejmującą fabułę, skuteczną kreację empatii poprzez przemyślane rozwiązania techniczne, i za elektryzujący portret pulsującej upałem i hałasem Manili, przyznajemy honorowe wyróżnienie filmowi "Zwyczajna rodzina" w reżyserii Eduardo Roya Jr

Nagrodę Jury NETPAC zdobył „Tharlo” Pema Tsedena.

Uzasadnienie: Nagrodę NETPAC otrzymuje film "Tharlo" Pemy Tsendena, za unikalną estetykę i wyjątkowe zdjęcia, tworzące historię o wyobcowaniu i utracie złudzeń.

Dziękujemy, że przez cały 10. Festiwal Filmowy Pięć Smaków byliście z nami!


 Adam Berlik / materiały prasowe


Kategoria: Recenzja filmu | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--