Podczas listopadowych weekendowych Poranków w Multikinie na młodych widzów czeka wyjątkowa propozycja.  Filmowa wersja kultowej szwedzkiej serii książek,  „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” to pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji adaptacja przygód dwójki młodych detektywów na tropie tajemnicy diamentu z fantastycznym polskim dubbingiem. W polskiej wersji językowej  w rolach szefowych mafii usłyszymy Agnieszkę Dygant
i Małgorzatę Kożuchowską
.

W małym cichym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga młodych właścicieli miejscowej kawiarni: Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse (Antoni Scardina) i Maja (Amelia Natkaniec) pomagają przyjaciołom w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, Panini ze strony Dina i Biscotti ze strony Sary – okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich rodzin mafijnych. Na czele obu z nich stoją dwie prawdziwe matki chrzestne: ostra jak peperoni Bresaola (Agnieszka Dygant) i zabójczo słodka Clara (Małgorzata Kożuchowska). Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin – diament Stella Nostra. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w spokojnym dotąd Valleby i doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” to bestsellerowa seria książek duetu Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje) wydawana w Polsce przez poznańskie „Zakamarki”. Seria opowiada przygody Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby i prowadząc swoje biuro detektywistyczne pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki.

Film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”  jest  laureatem Złotego Żuka (nagroda przyznawana corocznie przez Szwedzki Instytut Filmowy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie filmu) i filmem konkursowym na Festiwalu Kino Dzieci. Honorowy patronat nad polską premierą filmu objęła Ambasada Szwecji. Film zagości na ekranach polskich kin w ramach najnowszego projektu  Stowarzyszenie Nowe Horyzonty „Kino Dzieci Prezentuje”.

Weekendowe Poranki z Lassem i Mają odbędą się 11 listopada oraz w każdy weekend od 12 listopada do 4 grudnia w godz. 10:15 i 12:00 w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań 51 (poza 4 grudnia, gdy Poranki się nie odbędą), Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy (poza 4 grudnia, gdy Poranki się nie odbędą), Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Wola, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Łódź Silver Screen.

Pokazy dla szkół: prosimy o uzgodnienie najbardziej dogodnej dla Państwa daty i godziny pokazu ze specjalistą ds. rezerwacji grupowych w Państwa kinie. Kontakty dostępne na stronie https://multikino.pl/pl/informacje/szkoly/kontakt-rezerwacje-grupowe. Ceny biletów na pokazy dla szkół zgodne z cennikiem biletów Akademii Filmowej Multikino dla określonych lokalizacji.


 

Multishop – w kasach wybranych kin zapraszamy do kupna książek z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” w okazyjnej cenie 19,90 zł.


Kategoria: Multikino-poleca | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--