Sputnik ląduje w Warszawie!

         Już od czwartku warszawiacy mogą ponownie delektować się najlepszym, jak i najnowszym kinem prosto zza wschodniej granicy.  A to wszystko za sprawą 10. edycji Sputnika nad Polską, który powraca do stolicy i pozostanie tu do 13 listopada. Tym razem seanse odbywają się w takich kinach jak: Luna, Iluzjon oraz Elektronik. Następnie w celu szerzenia znajomości rosyjskiego kina Sputnik wyruszy w tour po Polsce, gdzie odbędą się pokazy w ramach replik festiwalu.

Nie zabraknie także retrospektyw filmowych znanych Mistrzów. W programie znalazł się przegląd dorobku twórczego Siergieja Sołowjowa, który jest Gościem Honorowym tegorocznego festiwalu oraz retrospektywa twórczości Andrieja Tarkowskiego o nazwie „30 lat bez Tarkowskiego”, upamiętniająca rocznicę śmierci wybitnego reżysera.

O Grand Prix „Sputnika” walczą w tym roku filmy należące do dwóch sekcji: fabularnej oraz dokumentalnej. Pozostałe filmy zostały rozdzielone między dwie kategorie: „Kalejdoskop”, a w nim najlepsze megaprodukcje rosyjskie ostatnich dwóch lat oraz inspirowana Festiwalem Filmowym w Wyborgu sekcja „Okno na Europę”.

Najmłodsi miłośnicy kina będą mogli uczestniczyć w weekendowych porankach w ramach „Małego Sputnika” z najpiękniejszymi i niezwykle mądrymi bajkami rosyjskimi, pośród których nie zabraknie odcinków kultowej bajki „Masza i Niedźwiedź” czy ponadpokoleniowego „Wilka i Zająca”. Ponadto w oba festiwalowe weekendy 5-6 oraz 12-13 listopada kino Luna zostanie zamienione w salę zabaw dla dzieci, gdzie oprócz licznych atrakcji na najmłodszych będą czekać warsztaty, animacje oraz konkursy z nagrodami!

Dla największych koneserów została utrzymana kategoria „The Best of Sputnik”, w ramach której prezentowane są wyselekcjonowane, najlepsze filmy z propozycji Sputnika z poprzednich lat.

O pozostałych atrakcjach dowiecie się więcej na www.sputnikfestiwal.pl !

 Kulturalnie.waw.pl zaprasza do śledzenia na łamach naszego serwisu relacji z 10. Sputnika nad Polską!

Adam Berlik/materiały prasowe


Kategoria: Recenzja filmu | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--