Olgierd Dokalski - muzyk, kompozytor, improwizator. Trębacz samouk. Z wykształcenia cybernetyk, niedoszły antropolog kultury. Urodzony w Warszawie, rocznik '83. Założyciel i lider czerpiącego z estetyk postrocka, folku i jazzowej awangardy kwintetu Daktari. W 2012 roku powołał do życia polsko-izraelsko-belgijski kwartet nor cold, z którym interpretował sefardyjskie pieśni z Bałkanów z początku XX wieku. Związany także z zespołami kIRk, Msza święta w Altonie, Warsaw Improvisers Orchestra i bootleg-labelem Circon Int. Z powyższymi projektami wydał osiem płyt, m.in. w Multikulti Project, Asfalt Records oraz Requiem Records.


5 kwietnia 2016 roku nakładem Fundacji Kaisera Söze ukazał się jego solowy debiut pt. "Mirza Tarak", na którym to w formule koncept albumu daje upust swoim kulturoznawczo-genealogicznym zainteresowaniom. Premiera ta odbiła się szerokim echem w mediach. Tematyka i kontekst płyty były głośno komentowane, a "Mirza Tarak" zebrał liczne pozytywne recenzje w prasie muzycznej i w blogoserze i był często wymieniany jako kandydat do muzycznego debiutu roku.Artysta tak pisze o płycie: Impulsem do nagrania "Mirza Tarak" była natrafienie na historię Jakuba z Murzów Buczackiego herbu Tarak, który powodowany wydarzeniami Konfederacji targowickiej odbył pod koniec XVIII wieku swój Hadżdż. Buczacki był jednym z nielicznych polskich Tatarów (pierwszym z Płd. Podlasia), którzy zdecydowali się wówczas na pielgrzymkę do Mekki. Co mnie w tej historii zainteresowało i dlaczego zdecydowałem się przełożyć ją na język muzyki - tych i innych pytań dotykam na płycie i dołączonym do niej tekście.

☛ Skład:
Olgierd Dokalski - trąbka
Maciej Rodakowski - saksofon
Michał Kołowacik - elektronika, dub
Gamid Ibadullayev - perkusja
Daria Wolicka - flet
Antonina Nowacka - wokal

☛ Bilety: 20 zł (z rezerwacją) / 25 zł (na bramce)
Rezerwacji będziecie mogli dokonywać po dodaniu się do naszego NEWSLETTERA przez niniejszy link: http://on.fb.me/1wCnTML (lub poprzez kliknięcie stosownego pola w menu głównym na naszym fan page’u). Najbliższego NL, wraz z możliwością zapisów na ten koncert, wyślemy pod koniec października (o dokładnym terminie poinformujemy później).

 

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1676399132671719/


Kategoria: Aktualności | Źródło:  Redakcja Kulturalnie.waw.pl | Cena:  darmowa
Kolportaż:  internet
comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
Olgierd Dokalskiredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--