32. Warszawski Festiwal Filmowy: Spotkania z twórcami

Organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Filmowego perfekcyjnie zadbali o to, aby w stolicy Polski odczuwalny był klimat kulturalnego święta. Poza wyselekcjonowaniem wielu premierowych tytułów, zaplanowali rekordową liczbę spotkań z filmowymi twórcami. W tym roku po seansach ma odbyć się aż 212 sesji Q&A, podczas których widzowie będą mogli zadawać pytania osobom biorącym udział przy produkcji danych obrazów. Najliczniejsze grono wśród festiwalowych gości stanowią reżyserowie, ale nie zabraknie także producentów, aktorów czy operatorów. Serwis Kulturalnie.waw.pl przygotował dla Was harmonogram tychże spotkań.


 7 PAŹDZIERNIKA

KINOTEKA

Sztuka i kara - Evgeny Mitta, reżyser (Rosja) 12.00 KINOTEKA 1

Paris Tower 13 - Thomas Lallier, reżyser (Francja) 16.00 KINOTEKA 1

Putin Forever? - Kirill Nenashev, reżyser,  Maria  Muskevich, producent (Rosja) 18.30 KINOTEKA 1

Lantouri - Reza Dormishian, reżyser (Iran) 18.30 KINOTEKA 3

Bestia wciąż żyje -  Mina Mileva, Vesela Kazakova, reżyserki (Bułgaria) 19.00 KINOTEKA 2

Wystarczy odwagi (Powrót) - John P. Robertson, reżyser, Patricia Pacheco, Wendy Bermejo, aktorki(Chile/Wenezuela) 19.00 KINOTEKA 4

Dennis Hopper: Uneasy Rider - Hermann Vaske, reżyser, Patricia Lewandowska, operator (Niemcy) 21.00 KINOTEKA 1

Zesłany z niebios - Wissam Charaf, reżyser (Francja/Liban) 21.00 KINOTEKA 7

MULTIKINO

Dzieciak - Philippe Lioret, reżyser (Francja/Kanada) 16:00 MULTIKINO 2

X500 - Juan Andrés Arango, reżyser (Kanada/Kolumbia/Meksyk) 18:30 MULTIKINO 2

Plac zabaw - Bartosz M. Kowalski, reżyser, Mateusz Skalski, operator, Feliks Pastusiak, producent, Mirella Zaradkiewicz, kierownictwo produkcji (Polska) 18:45 MULTIKINO 4

We krwi - Kristoffer Bech, aktor (Dania) 21:00 MULTIKINO 2

Toril - Laurent Teyssier, reżyser (Francja) 21:15 MULTIKINO 4

Zagubiona serenada - Masato Ozawa, reżyser, Kazuyuki Kitaki, producent, Tsuyoshi Sato, współproducent, Kono Tomomi, fotograf, Kentarou Furuyama, aktor, Yuya Takagawa, aktor, Nori Sato, aktorka (Japonia) 21:30 MULTIKINO 3

8 PAŹDZIERNIKA

KINOTEKA

Bestia wciąż żyje -  Mina Mileva, Vesela Kazakova, reżyserki (Bułgaria) 9.30 KINOTEKA 1

Cztery lata rewolucji - Jessie Deeter, reżyser (Stany Zjednoczone) 12.00 KINOTEKA 1

Zesłany z niebios - Wissam Charaf, reżyser (Francja/Liban) 14.00 KINOTEKA 4

W tym samym ogrodzie - Ali Asgari, reżyser, Enes Erbay, producent (Iran/Australia/Indie/Włochy/Rumunia/Hiszpania/Turcja/Stany Zjednoczone) 14.00 KINOTEKA 2

Sztuka i kara - Evgeny Mitta, reżyser (Rosja) 16:00 KINOTEKA 1

Paris Tower 13 - Thomas Lallier, reżyser (Francja) 16:00 KINOTEKA 7

Putin Forever? - Kirill Nenashev, reżyser,  Maria  Muskevich, producent (Rosja) 16:30 KINOTEKA 2

Bangaologia - nauka o stylu - Coréon Dú, reżyser (Angola) 18:30 KINOTEKA 1

Rozwód przed ślubem -  Ben Lankester, reżyser, Matt Hopkins, reżyser, Tristan Anderson, producent (Wielka Brytania) 21:00 KINOTEKA 1

Król Dave - Daniel Grou, reżyser (Kanada) 21:30 KINOTEKA 4

MULTIKINO

We krwi - Kristoffer Bech, aktor (Dania) 14.00 MULTIKINO 3

Utonięcie - Bette Gordon, reżyser, Radium Cheung, operator (Stany Zjednoczone) 16.00 MULTIKINO 1

X500 - Juan Andrés Arango, reżyser (Kanada/Kolumbia/Meksyk) 16.00 MULTIKINO 2

Toril - Laurent Teyssier, reżyser (Francja) 16.15 MULTIKINO 4

Zabliźnione serca - Larisa Crunteanu, aktorka (Rumunia/Niemcy) 18.30 MULTIKINO 1

Wspomnienie lata - Adam Guziński, reżyser, Łukasz Dzięcioł, producent, Urszula Grabowska, aktorka, Robert Więckiewicz, aktor, Max Jastrzębski, aktor, Paulina Angielczyk, aktorka (Polska) 18.30 MULTIKINO 2

Julia - Alba González de Molina, reżyser (Hiszpania) 18.45 MULTIKINO 4

Dzieciak - Philippe Lioret, reżyser (Francja/Kanada) 19.00 MULTIKINO 3

Ciemność - Daniel Castro Zimbrón, reżyser (Meksyk/Francja) 21.00 MULTIKINO 2

Plac zabaw - Bartosz M. Kowalski, reżyser, Mateusz Skalski, operator, Feliks Pastusiak, producent, Mirella Zaradkiewicz, kierownictwo produkcji (Polska) 21.15 MULTIKINO 4

Antena - Arik Rotstein, reżyser, Miki Leon, aktor, Michael Aloni, aktor (Izrael)  21.30 MULTIKINO 3

9 PAŹDZIERNIKA

                                                                   KINOTEKA         

Dennis Hopper: Uneasy Rider - Hermann Vaske, reżyser, Patricia Lewandowska, operator (Niemcy) 9:30 KINOTEKA 1

Bangaologia - nauka o stylu - Coréon Dú, reżyser (Angola) 12:00 KINOTEKA 1

Król Dave - Daniel Grou, reżyser (Kanada) 14:00 KINOTEKA 4

Bestia wciąż żyje -  Mina Mileva, Vesela Kazakova, reżyserki (Bułgaria) 16:00 KINOTEKA 2

Houston, mamy problem! - Žiga Virc, reżyser, Boštjan Virc, producent (Chorwacja/ Słowenia/Niemcy/Czechy/Katar) 16:00 KINOTEKA 3

Księżyc w dwunastym domu - Dorit Hakim, reżyser  (Izrael) 16:30 KINOTEKA 2

Sztuka i kara - Evgeny Mitta, reżyser (Rosja) 18:30 KINOTEKA 1

Paris Tower 13 - Thomas Lallier, reżyser (Francja) 21:00 KINOTEKA 1

Bez Boga - Ralitza Petrova, reżyser (Bułgaria/Dania/Francja) 21:00 KINOTEKA 3

Sprawy osobiste - Maha Haj, reżyserka, Baher Agbarya, producent (Izrael) 21:00 KINOTEKA 7

Album - Mehmet Can Mertoğlu, reżyser (Turcja/Francja/Rumunia) 21:30 KINOTEKA 2

Sarajewa pieśni o nieszczęściu - Fred Kelemen, reżyser, Iskra Jirsak, aktorka, Zoe Polanski, kompozytor (Bośnia i Hercegowina/Niemcy) 21:30 KINOTEKA 4

MULTIKINO

Zagubiona serenada - Masato Ozawa, reżyser, Kazuyuki Kitaki, producent, Tsuyoshi Sato, współproducent, Kono Tomomi, fotograf, Kentarou Furuyama, aktor, Yuya Takagawa, aktor, Nori Sato, aktorka (Japonia) 13.30 MULTIKINO 2

Toril - Laurent Teyssier, reżyser (Francja) 13.45 MULTIKINO 4

Wspomnienie lata - Adam Guziński, reżyser, Łukasz Dzięcioł, producent, Urszula Grabowska, aktorka, Robert Więckiewicz, aktor, Max Jastrzębski, aktor, Paulina Angielczyk, aktorka (Polska) 14.00 MULTIKINO 3

We krwi - Kristoffer Bech, aktor (Dania) 16.00 MULTIKINO 2

Julia - Alba González de Molina, reżyser (Hiszpania) 16.15 MULTIKINO 4

Ciemność - Daniel Castro Zimbrón, reżyser (Meksyk/Francja) 16.30 MULTIKINO 3

Księżycowe kundle - Philip John, reżyser (Wielka Brytania/Irlandia)  18.30 MULTIKINO 1

Antena - Arik Rotstein, reżyser, Miki Leon, aktor, Michael Aloni, aktor (Izrael) 18.30 MULTIKINO 2

Utonięcie - Bette Gordon, reżyser, Radium Cheung, operator (Stany Zjednoczone)  18.45 MULTIKINO 4

Opowieści z Meksyku - Edher Campos, producent, Luis Salinas, producent, Marta Lewandowska, producentka, Marta Habior, producentka, Michał Turnau, koproducent, Tomasz Dukszta, koproducent, Rafał Golis, koproducent, Adriana Llabres, aktorka (Meksyk/Polska) 21.00 MULTIKINO 1

Park - Sofia Exarchou, reżyserka (Grecja/Polska) 21.15 MULTIKINO 4

Potwór z Martfű - Árpád Sopsits, reżyser, Péter Bárnai, aktor (Węgry) 21.30 MULTIKINO 3

10 PAŹDZIERNIKA

KINOTEKA

Putin Forever? - Kirill Nenashev, reżyser,  Maria  Muskevich, producent (Rosja) 9:30 KINOTEKA 1

Sarajewa pieśni o nieszczęściu - Fred Kelemen, reżyser, Iskra Jirsak, aktorka, Zoe Polanski, kompozytor (Bośnia i Hercegowina/Niemcy) 11:00 KINOTEKA 4

Rozwód przed ślubem -  Ben Lankester, reżyser, Matt Hopkins, reżyser, Tristan Anderson, producent (Wielka Brytania) - 12:00 KINOTEKA 1

Księżyc w dwunastym domu - Dorit Hakim, reżyser (Izrael) 14:00 KINOTEKA 2

Sprawy osobiste - Maha Haj, reżyserka, Baher Agbarya, producent (Izrael) 16:00 KINOTEKA 7

Houston, mamy problem! - Žiga Virc, reżyser, Boštjan Virc, producent (Chorwacja/Słowenia/Niemcy/Czechy/Katar) 16:00 KINOTEKA 3

Bangaologia - nauka o stylu - Coréon Dú, reżyser (Angola) 16:00 KINOTEKA 1

Szukając schronienia - Eva Orner, reżyser (Australia) 18:30 KINOTEKA 1

Autostrada - Vanessa Gazy, reżyser, Tim Russell, producent,  Michael Wark, producent, Freya Berkhout, kompozytor,  Danny Keig, kompozytor (Australia)

Cisza - Chadi Aoun, reżyser (Liban)

Lew, antylopa i piękna blondynka - Martin Kuba, reżyser (Czechy)

Pierwszy Polak na Marsie - Agnieszka Elbanowska, reżyser, Tatiana Wasilewska, Magdalena Borowiec, kierownictwo produkcji (Polska) 18:30 KINOTEKA 7

Ikar: Wizja - Abou Farman,, producent (Stany Zjednoczone/Peru) 19:00 KINOTEKA 4

Cztery lata rewolucji - Jessie Deeter, reżyser (Stany Zjednoczone) 21:00 KINOTEKA 1

Lantouri - Reza Dormishian, reżyser (Iran) 21:00  KINOTEKA 3

Fabrykat - Brett Foxwell, reżyser, Isabel Foley – operatorka (Stany Zjednoczone)

Pozdrowienia z Kropsdam - Joren Molter, reżyser, Jesper Olyve, producent, Wouter Jansen, agent sprzedaży, Tijn Sikken operator (Holandia) 21:00 KINOTEKA 7

Wystarczy odwagi (Powrót) - John E. Robertson, reżyser, Patricia Pacheco, Wendy Bermejo, aktorki, Troels Hansen (Chile/WEnezuela), 21:30 KINOTEKA 4

MULTIKINO

We krwi - Kristoffer Bech, aktor (Dania) 11.00 MULTIKINO 2

Antena - Arik Rotstein, reżyser, Miki Leon, aktor, Michael Aloni, aktor (Izrael) 13.30 MULTIKINO 2

Park - Sofia Exarchou, reżyserka (Grecja/Polska) 13.45 MULTIKINO 4

Potwór z Martfű - Árpád Sopsits, reżyser, Péter Bárnai, aktor (Węgry) 14:00 MULTIKINO 3

Zagubiona serenada - Masato Ozawa, reżyser, Kazuyuki Kitaki, producent, Tsuyoshi Sato, współproducent, Kono Tomomi, fotograf, Kentarou Furuyama, aktor, Yuya Takagawa, aktor, Nori Sato, aktorka (Japonia) 16.30 MULTIKINO 3

Błogosławione korzyści - Mahmoud al Massad, reżyser, Bilal Massad, współproducent (Jordania/Niemcy/Holandia/Katar) 18.30 MULTIKINO 2

Żywy towar - Logan Sandler, reżyser, Nicholas Ellsberg, montażysta (Stany Zjednoczone) 18.45 MULTIKINO 4

Księżycowe kundle - Philip John, reżyser (Wielka Brytania/Irlandia) 21.00 MULTIKINO 2

Stare dobre czasy - Fang Liu, reżyser, Feipeng Ma, producent, Haolin Lei, producent wykonawczy, Liang Chen, dyrektor artystyczny, Fan Dan, aktor, Qi Jia, aktorka, Tao Hui, aktorka (Chiny) 21.15 MULTIKINO 4

Córki Bangsamoro - Gutierrez Mangansakan II, reżyser, Evelyn Vargas-Knaebel, aktorka (Filipiny) 21.30 MULTIKINO 3

11 PAŹDZIERNIKA

KINOTEKA

Bez Boga - Ralitza Petrova, reżyser (Bułgaria/Dania) 13:30  KINOTEKA 3

Cztery lata rewolucji - Jessie Deeter, reżyser (Stany Zjednoczone) 16:00 KINOTEKA 1

Sarajewa pieśni o nieszczęściu - Fred Kelemen, reżyser, Iskra Jirsak, aktorka, Zoe Polanski, kompozytor (Bośnia i Hercegowina /Niemcy) 16:30 KINOTEKA 4

Reve ta Stohne w trasie - Nadia Parfan, reżyser, Iryna Kopyl, producent, Antonina Kanygina, asystent produkcji, Sebastian Bauer, asystent produkcji (Ukraina)

Bed Side Story - Michał Łubiński, reżyser (Polska) 18.30 KINOTEKA 7

Komunia - Anna Zamecka, reżyser, Małgorzata Szyłak, operatorka, Agnieszka Glińska, montażystka Katarzyna Szczerba, dźwięk (Polska) 18:30 KINOTEKA 1

Szukając schronienia - Eva Orner, reżyser (Australia) 21:00 KINOTEKA 1

Baraż - Tomasz Gąssowski, reżyser, Martyna Jakubiak, asystent reżysera, Rafał Leszczyński, operator, Katarzyna Kucia, kierownictwo produkcji,  Agnieszka Gronowicz, montażystka (Polska)

Czasoprzestrzenny tunel pani Nebile - Pınar Yorgancıoğlu, reżyser, Jale Arikan, aktorka, Selin Kavak, aktorka, Andac Karabeyoglu  (Niemcy/Turcja/Stany Zjednoczone) 

Rozmówki o ptaszkach i pszczółkach - Alain Delannoy, reżyser (Kanada)

Wyspa wiewiórek - Astrid Goldsmith, reżyserka, Craig Gell, kompozytor (Wielka Brytania) 21:00 KINOTEKA 7

Houston, mamy problem! - Žiga Virc, reżyser, Boštjan Virc, producent (Chorwacja/Słowacja/Niemcy/Czechy /Katar) 21:00 KINOTEKA 3

Droga Lily - Bence Fliegauf, reżyser (Węgry) 21:30 KINOTEKA 2

Ikar: Wizja - Abou Farman, producent (Stany Zjednoczone/Peru) 21:30 KINOTEKA 4

MULTIKINO

Żywy towar - Logan Sandler, reżyser, Nicholas Ellsberg, montażysta (Stany Zjednoczone) 13.45 MULTIKINO 4

Opowieści z Meksyku - Edher Campos, producent, Luis Salinas, producent, Marta Lewandowska, producentka, Marta Habior, producentka, Michał Turnau, koproducent, Tomasz Dukszta, koproducent, Rafał Golis, koproducent, Adriana Llabres, aktorka (Meksyk/Polska) 14.00 MULTIKINO 3

Córki Bangsamoro - Gutierrez Mangansakan II, reżyser, Evelyn Vargas-Knaebel, aktorka (Filipiny) 16.00 MULTIKINO 2

Park - Sofia Exarchou, reżyserka (Grecja/Polska) 16.15 MULTIKINO 4

Błogosławione korzyści - Mahmoud al Massad, reżyser, Bilal Massad, współproducent (Jordania/Niemcy/Holandia/Katar) 16.30 MULTIKINO 3

Potwór z Martfű - Árpád Sopsits, reżyser, Péter Bárnai, aktor (Węgry) 18.30 MULTIKINO 2

Lucia we fragmentach - Jorge Yacoman, reżyser (Chile) 18.45 MULTIKINO 4

Ciemność - Daniel Castro Zimbrón, reżyser (Meksyk/Francja) 19.00 MULTIKINO 3

Kraina małych ludzi - Yaniv Berman, reżyser, Jiries Copti, producent, Tony Copti, producent, Serg Bezrukoff, producent wykonawczy, Josh Yablon, współproducent, Oz Guttman, montaż, Michael Goorevich, dźwiękowiec, Michael Galansky, aktor, Nimrod Hochenberg, aktor (Izrael/ Palestyna) 21.15 MULTIKINO 4

12 PAŹDZIERNIKA

KINOTEKA

Komunia - Anna Zamecka, reżyser, Małgorzata Szyłak, operatorka, Agnieszka Glińska, montażystka, Katarzyna Szczerba, dźwięk (Polska) 16:00 KINOTEKA 1

Szukając schronienia - Eva Orner, reżyser (Australia) 18:30  KINOTEKA 1

W tym samym ogrodzie - Ali Asgari, reżyser, Enes Ernay, producent (Iran/Australia/Indie/Włochy/Rumunia/Hiszpania/Turcja/Stany Zjednoczone) 19:00 KINOTEKA 2

Baraż - Tomasz Gąssowski, reżyser, Martyna Jakubiak, asystent reżysera, Rafał Leszczyński, operator, Katarzyna Kucia, kierownictwo produkcji,  Agnieszka Gronowicz, montażystka (Polska)

Czasoprzestrzenny tunel pani Nebile - Pınar Yorgancıoğlu, reżyser, Jale Arikan, aktorka, Selin Kavak aktorka (Niemcy/Turcja/Stany Zjednoczone)

Rozmówki o ptaszkach i pszczółkach - Alain Delannoy, reżyser (Kanada)

Wyspa wiewiórek - Astrid Goldsmith, reżyserka, Craig Gell, kompozytor (Wielka Brytania) 18:00 KINOTEKA 7

Anomia - Vladimir Kozlov, reżyser,  Nelly Muminova, Alexander Yaga, producenci (Rosja) 19:00 KINOTEKA 4

Mój ojciec z Syriusza - Einari Paakkanen, reżyser, Hannu Koivuranta, operator, Pietari Koskinen, dźwiękowiec, Pessi Levanto, kompozytor, Elina Pohjola, producent (Finlandia) 21:00 KINOTEKA 1

Reve ta Stohne w trasie - Nadia Parfan, reżyser, Iryna Kopyl, producent, Antonina Kanygina, asystent produkcji, Sebastian Bauer, asystent produkcji (Ukraina) 21:00 KINOTEKA 7

Bed Side Story - Michał Łubiński, reżyser (Polska)

MULTIKINO

Córki Bangsamoro - Gutierrez Mangansakan II, Evelyn Vargas-Knaebel, aktorka (Filipiny) 11.00 MULTIKINO 2

Księżycowe kundle - Philip John, reżyser (Wielka Brytania /Irlandia) 13.30 MULTIKINO 2

Stare dobre czasy - Fang Liu, reżyser, Feipeng Ma, producent, Haolin Lei, producent wykonawczy, Liang Chen, dyrektor artystyczny, Fan Dan, aktor, Qi Jia, aktorka, Tao Hui, aktorka (Chiny) 13.45 MULTIKINO 4

Malaria - Parviz Shahbazi, reżyser, Masoud Radaei, producent (Iran)  16.00 MULTIKINO 2

Kraina małych ludzi - Yaniv Berman, reżyser, Jiries Copti, producent, Tony Copti, producent, Serg Bezrukoff, producent wykonawczy, Josh Yablon, współproducent, Oz Guttman, montaż, Michael Goorevich, dźwiękowiec, Michael Galansky, aktor, Nimrod Hochenberg, aktor (Izrael/Palestyna) 16.15 MULTIKINO 4

Nie gap się w mój talerz - Hana Jušić, reżyserka (Chorwacja/Dania) 16.30 MULTIKINO 3

Prawdziwe zbrodnie - Ewa Puszczyńska, producentka, Agata Kulesza aktorka, Zbigniew Zamachowski, aktor, Marton Csokas, aktor, Robert Więckiewicz, aktor, Anna Polony, aktorka, Maja Ostaszewska, aktorka

Światło i cień - Yeşim Ustaoğlu, reżyser, Ecem Uzun, aktorka, Funda Eryigit, aktorka (Turcja/Niemcy/Polska/Francja)  18.30 MULTIKINO 2

Święty - Andrius Blaževičius, reżyser, Marija Razgutė, producentka, Marija Kavtaradzė, scenarzystka, Teklė Kavtaradzė, scenarzysta, Silvija Vilkaitė, montaż, Marius Repšys, aktor, Valentinas Krulikovskis, aktor, Gelminė Glemžaitė, aktorka (Litwa/Polska) 18.45 MULTIKINO 4

Anishoara - Ana-Felicia Scutelnicu, reżyserka (Niemcy/Mołdawia) 19.00 MULTIKINO 3

Błogosławione korzyści - Mahmoud al Massad, reżyser, Bilal Massad, współproducent (Jordania/Niemcy/Holandia/Katar) 21.00 MULTIKINO 2

Żywy towar - Logan Sandler, reżyser, Nicholas Ellsberg, montażysta  (Stany Zjednoczone) 21.15 MULTIKINO 4

Serce z kamienia - Guđmundur Arnar Guđmundsson, reżyser (Islandia/Dania) 21.30 MULTIKINO 3

Więcej informacji na temat kolejnych spotkań znajdziecie na www.wff.pl !

Adam Berlik/materiały prasowe


comments powered by Disqus
Tagi dla tej recenzji:
festiwal film



--